Ar žinote, kad nuo 2019 metų rugsėjo 1 dienos į Konstitucinį teismą su asmeniu skundu gali kreiptis kiekvienas fizinis ar juridinis asmuo? Ką reikia žinoti norint pateikti tokį skundą? Šį ir kitus kiekvienam piliečiui aktualius teisinius klausimus nuo šiol aptars ir teiks nemokamą teisinę pagalbą Mykolo Romerio universiteto teisės mokyklos ekspertai-praktikai.
Spalio 29 dieną Mykolo Romerio universiteto teisės mokykla pradeda teisinės pagalbos visuomenei projektą „Teisė kiekvienam“. Viena iš projekto iniciatyvų bus įgyvendinama kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.
Teisinės pagalbos projekte „Teisė kiekvienam“ paskaitas M. Mažvydo bibliotekoje įvairiais visuomenei aktualiais teisės klausimais skaitys ir kiti Mykolo Romerio teisės mokyklos patyrę dėstytojai, žinomi teisininkai ir advokatai. Po kiekvienos paskaitos vyks individualios teisinės konsultacijos. Registruotis į teisines konsultacijas, pateikti savo teisinį klausimą teisinei komandai kiekvienas gali ir nuotoliniu būdu internetinėje svetainėje teisekiekvienam.lt.
Pirmojoje paskaitoje, kuri vyks spalio 29 dieną, 17 val. 30 min. Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo erdvėje, Mykolo Romerio teisės mokyklos doktorantė Jolita Miliuvienė ir supažindins su konstitucinio skundo reikalavimais, sąlygomis, jo pateikimo tvarka.
Pasak Mykolo Romerio universiteto teisės mokyklos dekanės profesorės dr. Lyros Jakulevičienės universiteto mokslininkai nemokamą teisinę pagalbą teikia nuo 1997 metų, tačiau jau pats laikas išnaudoti ir technologijų galimybes: „Visame pasaulyje technologijos vis plačiau naudojamos teisingumo prieinamumo didinimui, ir teismuose, ir teikiant nemokamą pagalbą visuomenei, – sako L. Jakulevičienė. – Iš patirties žinome, kad žmonės vis dar pageidauja ir asmeninio kontakto, todėl džiaugiamės M. Mažvydo bibliotekos vadovų iniciatyva suteikti viešas ir visuomenei prieinamas bibliotekos erdves nemokamą teisinės pagalbos teikimui ir edukacijai“.
Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas džiaugiasi netrukus prasidėsiančiu unikaliu projektu ir mano, kad šio bendradarbiavimo naudą pajus didelis skaičius bibliotekos lankytojų. „Teisės dalykai ir jų interpretavimas kartais būna labai sudėtingi. Ne visi turi pakankamai teisinių žinių, o ir finansinės galimybės gauti kvalifikuotą teisininkų pagalbą daugelio žmonių yra ribotos. Šis projektas padės spęsti tokias bėdas. Bendradarbiaudama su Mykolo Romerio teisės mokykla Nacionalinė biblioteka padeda savo lankytojams gauti kvalifikuotų teisinių žinių iš aukščiausių savo srities profesionalų ir suteikia jiems galimybę jaustis saugiai dėl teisingo įstatymų taikymo“.
Žmones įvairiais teisės klausimais nemokamai konsultuos patyrę administracinės, civilinės, baudžiamosios, darbo, vartotojų ir kitų teisės sričių praktikai – MRU dėstytojai, daugeliu atveju – ir advokatai. Prie teisės profesionalų prisijungs ir studentai, kurie turės daugiau galimybių su dėstytojais įsitraukti į teisinių konsultacijų teikimą, praktinių teisinių situacijų sprendimą, teisinių procesinių dokumentų rengimą panaudojant technologijas ir viešas erdves.
Mykolo Romerio teisės mokykla rengia specialistus klasikinei teisinei profesijai bei specializuotoms teisės sritims. Vykdo klasikinės teisės ir dvi specializuotas bakalauro programas, beveik 15 magistro programų, iš kurių 7 – tarptautinės, vykdomos su užsienio universitetais. 2019 m. pirmoji Lietuvoje akreditavo teisės LL.M programas. Dalykiniame „QS World University Rankings” vienintelė Lietuvoje įtraukta į geriausių pasaulio teisės mokyklų 300-uką. MRU Teisės mokykloje veikia pirmasis Lietuvoje Teisinių technologijų (Legaltech) centras, Baltijos-Ukrainos studijų, tyrimų ir inovacijų centras. Kasmet MRU teisės mokykla pritraukia apie 300 teisės studentų iš Lietuvos ir apie 100 užsienio, daugiausia Ukrainos, studentų.
Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas