Studijos - Karjera

„Technorama 2018“: galimybė investuotojams susitikti su Lietuvos ateitimi – veržliu ir kuriančiu jaunimu

„Technoramos“ paroda-konkursas tradiciškai į vieną vietą sukviečia ne tik mokslininkus ir inovacijų kūrėjus, bet ir inovatyvioms idėjoms neabejingus verslo atstovus – „Technorama 2018“ prizinis fondas siekia daugiau nei 5 tūkst. eurų. Planuojama, kad šių metų renginį, kuris balandžio 26 d. vyks KTU Santakos slėnyje Kaune, aplankys daugiau nei 2 tūkst. lankytojų.

„Jaunųjų mokslininkų paroda-konkursas „Technorama“ – tai renginys, kuriame galima pristatyti mokslinius išradimus, praplėsti akiratį, rasti bendraminčių, gauti pasiūlymų tolimesniems tyrimams. Tai savotiška motyvacija toliau tobulėti“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) lektorė Odeta Baniukaitienė. 

Jos vadovaujamos Cheminės technologijos studentės Augustė Baltrukevičiūtė, Rimantė Kutraitė, Jūratė Gaidemauskaitė ir Lina Ščiupakovaitė 2017 m. „Technoramoje“ pristatė darbą „Injekcinės biomedžiagos audinių inžinerijai“, kuriam atiteko II vieta ir 600 eurų piniginis prizas. 

Šis išradimas gali būti plačiai naudojamas sveikatos srityje, pavyzdžiui, injekcijoms į galvos odą, skatinant plaukų augimą, odos regeneraciją, osteoartrito sukeliamam sąnarių skausmui gydyti bei kaulinio audinio regeneracijai. 

Pasak O. Baniukaitienės, produktui reikalingi tyrimai buvo inovatyvūs ir įdomūs tiek teorine, tiek praktine prasme, kadangi tam tikrų injekcinių medžiagų panaudojimas iki šiol mokslinėje literatūroje nebuvo aprašytas. 

Šiuo metu produktas vis dar tobulinimas – atliekami tyrimai in vitro (lot. in vitro – stikle, mėgintuvėlyje) su įvairiomis ląstelėmis. Po atliktų bandymų komanda tikisi pradėti produkto komercializavimo procesą. 

KTU studenčių projektas – tik vienas iš 19-ikos produktų ir prototipų, kurie buvo apdovanoti praėjusių metų „Technoramoje“. 

Tarp rėmėjų – žinomos verslo įmonės

Šiemet konkurso prizinis fondas sieks daugiau nei 5 tūkst. eurų, o prie rėmėjų būrio prisidėjo ir prizus dalyviams įsteigė žaidimų platformų kūrėja UAB „Helis LT“, organizacija „Startup Division“, konsultacijų įmonė „Civitta“ bei generalinis renginio rėmėjas „Lietuvos Energija“.

Kompanija „Helis“ neretai vadinama KTU „Startup Space“ sėkmės istorija įmonės įkūrėjai pirmuosius žingsnius sėkmingo verslo link pradėjo būtent akademiniame startuolių inkubatoriuje.

Įmonė, priklausydama KTU alumnų bendruomenei, jau ne pirmus metus aktyviai prisideda prie įvairių universitete organizuojamų renginių ir iniciatyvų tiek finansine, tiek konsultacine pagalba, tad „Technorama 2018“ – ne išimtis. 

Šiais metais „Helis“ įsteigė 1500 eurų vertės prizą „Skaitmeninės rinkodaros konsultacijoms“ komandai, sukūrusiai produktą, turintį didžiausią komercinį potencialą. Laimėję šį prizą dalyviai galės pasinaudoti „Helis“ grupės („Cocos“, „SeoHelis“ bei „Helis LT“) ekspertų patarimais, gauti naudingos informacijos, kaip efektyviai pasinaudoti skaitmeninės rinkodaros įrankiais (FB reklamos kampanijos, AdWords ir t.t.) savo produkto vystymui, susikurti rinkodaros kampanijas.

„Mūsų pačių kompanija yra verslumo KTU ekosistemoje pavyzdys, kai iš smulkių studentiškų projektų išaugome į sėkmingą tarptautinį verslą, šiandien jau vienijantį per 100 Lietuvos ir užsienio technologijų profesionalų ir kylantį vis aukščiau. Savo patirtimi, susijusia su produktų rinkodara, technologiniais aspektais bei komandos formavimu, norime pasidalinti su „Technoramos” dalyviais. Daugelis iš minėtų patirčių taikytinos ne tik IT produktų, bet ir kitų technologinių ir moksliniais tyrimais grįstų sprendimų vystyme, tad įsteigtas prizas yra universaliai naudingas visų sričių dalyviams“, – teigė įmonės vadovas Vytis Uogintas.

Iniciatyvos palaikymas prisideda prie modernios šalies kūrimo

Pirmus metus prie „Technoramos“ konkurso prisijungė konsultacijų įmonė „Civitta“ bei verslumą Baltijos šalyse skatinanti organizacija „Startup Division“. „Civitta“ inovacijų komanda remia startuolių bendruomenę įvairaus formato iniciatyvomis padeda tobulinti verslo idėjas, ieško finansavimo alternatyvų, tad „Technoramos“ dalyvius mato kaip potencialius startuolių ekosistemos narius, į kurių susikūrimą indėlį padėti nori jau pradinėje stadijoje.

Įmonių atstovai teigia, kad jiems svarbus ne tik technologinis sprendimas, bet ir turimos idėjos komercializavimo planas bei noras spręsti globalias problemas aplinkosaugos, maisto, sveikatos srityse. Šiuos organizacijų lūkesčius geriausiai atspindi jų įsteigti prizai: 1000 eurų prizas atiteks perspektyviausiam ir inovatyviausiam verslo modeliui, o 500 eurų prizas bus įteiktas už inovaciją, darančią didžiausią poveikį visuomenei.

„Lietuvos energija“, įžvelgdama didelę „Technoramos“ kuriamą prasmę ir vertę nacionalinei šalies inovacijų aplinkai, tradiciškai užima generalinio rėmėjo poziciją. „Technorama“ – puiki iniciatyva, sukurianti galimybę įmonėms ir investuotojams susitikti su Lietuvos ateitimi – veržliais ir kuriančiais studentais. Mes tikime, kad tokių iniciatyvų palaikymas prisideda ne tik prie šiuolaikiškos energetikos, bet ir modernios šalies kūrimo“.

„Lietuvos energija“, būdama viena didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse, pagrindinį dėmesį skirs inovacijoms, kuriamoms energetikos srityje, prie kurių ateityje galėtų prisidėti: „Lietuvos energijos grupė turi priemones, reikalingas tolimesniam inovatyvių technologijų vystymui. Iš jų svarbu paminėti  ESO Sandbox platformą bei inovacijų fondą“, – kalbėjo Lietuvos Energijos inovacijų koordinatorius Paulius Kozlovas.

Įmonės atstovas pastebi, kad dalyvių pasiruošimas kasmet aiškiai progresuoja: idėjos vis stipresnės, geresnis jų pateikimas investuotojams. P. Kozlovo manymu, šiais metais „Technorama“ išlaikys kryptį ir pateiks ne vieną globaliai aktualų technologinį sprendimą.

Pranešimą paskelbė : Julius Bliūdžius, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą