Studijos - Karjera

Tarptautiniai ekspertai Kaune aptars aukštojo mokslo aktualijas

Spalio 14-15 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyks pirmoji „QS in Conversation“ konferencija Baltijos šalyse, kurios tema – „Enhancing Visibility through International Cooperation: Mobility, Recognition, Branding“ („Matomumo gerinimas pasitelkiant tarptautinį bendradarbiavimą: mobilumas, pripažinimas, brendingas“). Konferencijos metu bus tiesiogiai pristatyti ir QS kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių universitetų reitingų rezultatai 2020 m.

Tarp pranešėjų – garsiausių tarptautinių leidinių redaktoriai ir žurnalistai bei įvairių pasaulio universitetų mokslininkai, tokie kaip: Rachel Hall (redaktorė, „The Guardian“), žurnalistas Stephen Hoare, rašantis „The Independent“, „The Guardian“, „The Times“ ir kitiems žurnalams, prof. Gediminas Urbonas ir dr. Nomeda Urbonienė (Masačusetso technologijos institutas, JAV), Julie Brooks (University of St. Andrews, Jungtinė Karalystė), Xeniya Uzhanina-Karadenizli (Almaty Management University, Kazachstanas) ir kiti.

„QS in Conversation“ – tai tarptautinė konferencija, skirta intensyvioms, koncentruotoms diskusijoms apie svarbiausias tarptautines aukštojo mokslo aktualijas. Renginys suburia mokslininkus ir sprendimų priėmėjus iš viso pasaulio.

Tai bus pirmasis kartas, kai QS renginys yra organizuojamas Baltijos šalyse – šį pasiekimą pavyko įgyvendinti trišalio bendradarbiavimo tarp VDU, Eurazijos nacionalinio universiteto (Kazachstanas) ir pasaulyje pripažintos universitetų ir aukštųjų mokyklų reitingų agentūros „Quacquarelli Symonds“ (QS) dėka. Akcentuojama, jog Baltijos šalys, esančios Rusijos kaimynystėje, tačiau priklausančios Europos Sąjungai, atlieka unikalų jungiamosios grandies vaidmenį Europoje – tiek ekonomikoje ir kultūroje, tiek moksle ir švietime. Organizatoriai tikina, jog ši konferencija yra puiki galimybė apžvelgti visos Šiaurės Europos ir Eurazijos perspektyvas.

Šių metų renginio tema – „Matomumo gerinimas pasitelkiant tarptautinį bendradarbiavimą: mobilumas, pripažinimas, brendingas“. Dėmesio centre – aukštojo mokslo institucijų potencialas veikti globaliai, būti aktyviais veikėjais pasaulio švietimo bendruomenėje. Šiandien tarptautiškumas – universitetų kasdienybė kone kiekviename žingsnyje, todėl gebėjimas sėkmingai laviruoti tarp šių nuolatinių pokyčių yra kartu ir menas, ir mokslas.

Preliminarioje programoje numatoma, kad konferencijoje dalyvaus pranešėjai iš D. Britanijos, JAV, Kazachstano, Latvijos ir kitų šalių. Atskirose sekcijose planuojama aptarti universitetų ir žiniasklaidos ryšius, ateities profesijoms reikalingus įgūdžius, bendradarbiavimo kultūrą ir universitetų brendingą (angl. branding).

Konferenciją organizuoja QS, VDU ir L. N. Gumiliovo Eurazijos nacionalinis universitetas.

Daugiau informacijos: https://qsinconversation.com/lithuania-2019/

Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą