Studijos - Karjera

Tarptautinė studentų diena: vertybės formuoja mūsų vienybę

Lapkričio 17 d. minima Tarptautinė studentų diena. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Multimedijos ir kompiuterinio dizaino IV kurso studentės Aistės Kazlauskaitės, tai puiki proga visiems studentams kartu praleisti laiką. „Šaunu, kad studentai turi savo dieną ir svarbu, kad ji yra minima universitete. Visi šią dieną mus sveikina. Tai malonus jausmas. Tuomet supranti, kiek daug reiški universitetui“, – sako A. Kazlauskaitė. 

Pasak VILNIUS TECH studentės, nuo pat pirmųjų dienų ji pasijuto čia laukiama. „Kai atėjau pasirašyti sutarties, mane pasitiko su šypsena. Lengvai įsiliejau. Su universiteto gyvenimu supažindino labai smagūs kuratoriai. Dalyvavau ir pirmakursių stovykloje, kur sutikau žmones, kurie iš karto tapo mano draugais. Taip pat ir su kursiokais susidraugavome jau pirmosiomis dienomis. Tad ir studijuti gera, nes žinai, kad visi čia nori tau padėti, išmokyti, perduoti žinias“, – teigia studentė. 

A. Kazlauskaitė pasirinko kūrybišką profesiją. „Ilgai svarsčiau, kur stoti. Esu kilusi iš dviejų pedagogų šeimos – mano tėtis ir mama yra mokytojai. Jie mano mentoriai – kartu su mama tariausi, kokią profesiją pasirinkti. Esu kūrybingas žmogus, lankiau muzikos mokyklą, bet tuo pat metu galvojau, kad informacinės technologijos yra ateitis. Norėjau suderinti kūrybiškumą ir technologijas. Todėl pasirinkau multimediją ir kompiuterinį dizainą. Tai plati sritis ir žinojau, kad čia atrasiu save. Mes mokomės animacijos, maketų, filmų, reklamos kūrimo. Mus moko visko. VILNIUS TECH yra tai, ko tikėjausi iš universiteto“, – sako studentė.

Pirmajame kurse A. Kazlauskaitė prisijungė ir prie Studentų atstovybės. Pasak studentės, tai padėjo pažvelgti į universitetą iš kitos pusės – įsigilinti į universiteto veiklą, susipažinti su universiteto žmonėmis. Taip pat pagelbėti savo kursiokams, studentams.  

„Studentų atstovybė sprendžia įvairius tiek akademinius, tiek socialinius klausimus. Aktyviai dalyvauja universiteto veikloje – svariai prisidėjo ir prie naujos VILNIUS TECH strategijos parengimo. Įnešėme daug teigiamų pokyčių. Pavyzdžiui, pasiekėme, kad visi bakalauro baigiamieji darbai būtų skaitmenizuoti. Labai daug dirbame su studijų programų komitetais, svarstome, kaip gerinti su studijomis susijusius dalykus“, – pasakoja ketvirtakursė. 

Studentai turėtų drąsiai išsakyti savo nuomonę 

Kaip teigia A. Kazlauskaitė, labai svarbu, kad studentų balsas yra girdimas universitete. „Universiteto rektorius visuomet ragina studentus būti aktyviais ir drąsiai išsakyti savo nuomonę. Kartais prasilenkdami koridoriuje su kuo nors iš vadovybės studentai nuleidžia akis bijodami net pasisveikinti. O juk turėtų kalbėtis, bendrauti. Pavyzdžiui, mūsų Fundamentinių mokslų fakulteto dekanas ir prodekanai artimai bendrauja su studentais, dalyvauja įvairiuose studentų renginiuose, nes jiems rūpi studentai. Jie universitete rūpi visiems”, – sako A. Kazlauskaitė. 

Pasak A. Kazlauskaitės, reikėtų aktyviau įtraukti studentus ir į priėmimo kampaniją. Studentai yra universiteto ambasadoriai ir nuomonės formuotojai jaunimui, moksleiviams. „Mūsų studentai socialiniuose tinkluose nuolat dalinasi žinutėmis, koks puikus VILNIUS TECH ir kodėl čia verta studijuoti. Studentai gali užmegzti tikrą, gyvą ryšį su moksleiviais“, – sako A. Kazlauskaitė.  

Renginiai atskleidžia stipriąsias VILNIUS TECH puses  

Ketvirtakursė ne tik studijuoja, bet ir dirba universitete renginių organizatore. Pasak A. Kazlauskaitės, jos, kaip renginių organizatorės, tikslas – įtraukti į universiteto renginius visus bendruomenės narius – tiek studentus, tiek dėstytojus, tiek darbuotojus.  

Renginiai yra svarbi universiteto gyvenimo dalis, kuri atskleidžia įvairias VILNIUS TECH puses. „Per „Creators‘ Fest“ galime parodyti, kaip mes įsivaizduojame universitetą, pristatyti savo viziją, per atvirų durų dienas galime atsakyti į klausimą, kodėl verta rinktis VILNIUS TECH, o per „Karjeros dienas“ – kaip universitetas padeda atrasti profesinį kelią“, – tvirtina renginių organizatorė.  

VILNIUS TECH organizuoja ir daugybę renginių visuomenei – nuo tarptautinių konferencijų iki sparčiai populiarėjančių hakatonų. „Tai renginiai, kurie verčia didžiuotis tuo, kad esi VILNIUS TECH dalis. Štai neseniai vyko sostinės inovacijoms skirtas hakatonas „Hack4Vilnius“, netrukus vyks žaidimų industrijos profesionalams skirtas renginys „Game Dev Day“. Kur bepažiūrėsi, visur pamatysi VILNIUS TECH“, – teigia renginių organizatorė. 

A. Kazlauskaitės teigimu, VILNIUS TECH stiprybė yra tai, kad jis aprėpia daug sričių – nuo informacinių technologijų ir aerokosmoso inžinerijos iki architektūros ir kūrybinių industrijų. „Šiame universitete kiekvienas studentas atras sritį, kurioje galės save realizuoti. Be to, universitetas rengia universalius specialistus, tad baigęs studijas galėsi dirbti ten, kur norėsi“, – mano A. Kazlauskaitė.

Darbas ir studijos atima daug laiko, bet A. Kazlauskaitė nepamiršta ir laisvalaikio. „Universitete visada rasi, ką veikti – nuo sporto iki meno būrelių. Studentų atstovybė atveria daug durų. O jei kažko nerandi, pats gali įsteigti klubą, pavyzdžiui, mūsų studentai atidarė Šachmatų klubą. Arba gali tiesiog skaityti knygą visą parą veikiančioje bibliotekoje. Ir reikia nepamiršti, kad Vilnius – gyvas miestas. Man jis labai artimas. Aš esu susiplanavusi veiklų porai metų į priekį. Reikėtų daugiau valandų paroje, kad galėčiau viską suspėti“, – sako studentė. 

Pranešimą paskelbė: Neda Černiauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą