Technologijų naujienos

Tarptautinė prekyba ir šiuolaikiniai pokyčiai

Niekada nebuvo taip paprasta prekiauti tarptautiniu mastu kaip šiomis dienomis, tačiau net ir pasauliniame kontekste prekių eksportas ir importas iš įvairių šalių vis dar yra suprantamas pakankamai menkai. Šiandien vartotojai gali apsilankyti tokiose platformose kaip „eBay“, pasirinkti bet kurį produktą iš kitos užsienio šalies, sumokėti nuotoliniu būdu ir labai greitai sulaukti savo užsakytos prekės.

Tačiau, kai pasaulio lyderiai diskutuoja apie prekybos atvirumą ir apribojimus, jų kalbos dažnai skamba lyg per pastaruosius šimtą metų realybėje niekas nebūtų pasikeitę. Diskusijos vis dar daugiausiai apima tarifus, o tarptautinės prekybos samprata atrodo taip lyg prekyba yra konkretaus produkto, pagaminto konkrečioje gamykloje, eksportas iš vienos šalies į kitą.

Tuo tarpu realybė yra visiškai kitokia – už produkto įsigijimo jau minėtoje „eBay“ ar bet kurioje kitoje panašaus pobūdžio platformoje slypi gerokai sudėtingesni ir kompleksiškesni sandoriai. Dabar vienas pirkėjas kartu įsigyja ir daugybę kitų papildomų paslaugų, vienu metu atlikdamas daug skirtingų sandorių – pradedant tiekėjais ir baigiant produktų pardavimo platforma ir logistikos paslaugų teikėjais. Lygiai taip pat mažo, vidutinio ir didelio dydžio įmonės šiuolaikiniame technologijomis paremtame pasaulyje visus šiuos procesus valdo gerokai didesniu greičiu ir daug didesne apimtimi, visą tai integruodami į savo gamybos bei pardavimų veiklos grandinę. Viso to dėka iš skirtingų pasaulio šalių mes galime gauti daug daugiau produktų už daug mažesnę kainą. Todėl visiškai nenuostabu, kad prekybos procentinė dalis bendrajame vidaus produkte (BVP) didėja.

Visa tai labai akivaizdžiai rodo, kad tarptautinė prekyba pasižymi labai didžiulėmis perspektyvomis, turinčiomis neįtikėtinai didelę įtaką skirtingų šalių ekonomikai ir BVP. Kita vertus, nors tarptautinės prekybos apimtys bėgant metams auga, tarptautinei prekybai pakankamai didelę grėsmę kelia atgyvenęs požiūris, kuris neatitinka šiuolaikinės modernėjančios visuomenės ir bendros situacijos rinkoje. Daugelio šalių politikai nėra linkę žengti tvirtus žingsnius, padedančius tarptautinei prekybai, o tai tiesiogiai veikia prekių importą ir eksportą pasauliniu mastu.

Todėl šiomis dienomis tampa ypatingai svarbu atsižvelgti į pasikeitusius visuomenės poreikius ir įpročius bei didelį dėmesį skirti įstatymams, reglamentuojantiems tarptautinius mainus, kurie šiandien yra neatsiejami nuo moderniųjų technologijų.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą