Studijos - Karjera

Tarp didžiausios vertės Kaunui kūrėjų – ryškus KTU indėlis

Birželio viduryje pirmą kartą surengti Kauno augančio verslo apdovanojimai „K.A.V.A. 2018“, kurių metu įvertintos didžiausią vertę miestui kuriančios įmonės. Tarp nugalėtojų ir nominantų – pažangios Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų įmonės, o „Kauno startuolio“ nominacijos laureatu paskelbtas KTU mokslininkų įkurtas startuolis „Fidens“. Ekspertų teigimu, Kauno regione KTU vaidmuo ryškėja kuriant ne tik startuolių, bet ir viso verslo vystymosi ekosistemą.

Pasak vieno iš apdovanojimus iniciavusių organizacijų, VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovo, atliekančio direktoriaus funkcijas, Tado Stankevičiaus, diskutuojant su įvairiomis įmonėmis paaiškėjo, jog vieno renginio, apjungiančio Kauno iniciatyvas nebuvo, todėl nuspręstą organizuoti „K.A.V.A. 2018“ apdovanojimus, kurių metu verslo bendruomenė gali išgirsti labiausiai nusipelnusias idėjas, o tuo pačiu generuojamos ir naujos. Pirmuose apdovanojimuose sulaukta 44 paraiškų 9 kategorijose.

„Labiausiai nustebino paraiškų kokybė bei iniciatyvų gausa. Tai pavertė komisijos darbą vertinant paraiškas žymiai sudėtingesniu, tačiau taip pat sukūrė pasididžiavimo jausmą, jog Kaune yra tiek įdomių įmonių, iniciatyvų bei veiklų, o tokie apdovanojimai visą tai įprasmina“, – sako T. Stankevičius.

Pasak KTU verslo vystymo specialisto Tomo Proscevičiaus, dalyvavusio vertinimo komisijoje, pretendentai į nominacijas savo kategorijose buvo lygiaverčiai, tad kiekviena nominacija sukeldavo ilgus debatus tarp komisijos narių siekiant įvertinti, kuri įmonė verta nugalėtojų vardo.

„Plėtros Kaune“ nominacijoje nugalėjo Vilniuje įsikūrusi UAB „Teltonika“. „Plėtra užsienyje“ titulas atiteko UAB „Telesoftas“, metų „Inovacija“ pripažinta dirbtinio intelekto sistemas kurianti UAB „Rubedo sistemos“. „Atsakingas verslo“ nominacijoje triumfavo – UAB „SDG“, „Sukurta Kauno mieste“ nominacijos nugalėtojai – UAB „Vittamed“, „Užsienio investuotoju: Gamyba“ paskelbta UAB „Kitron“. Tuo tarpu „Užsienio investuotojas: Paslaugos“ nominacijoje laimėjo UAB „Devbridge LT“, „Kauno startuoliu“ pripažinta mažoji bendrija „Fidens“, o nominacija „Kaunas didžiuojasi“ atiteko UAB „Kautra“.

KTU „Startup Space“ – svarbus startuolių ekosistemos žaidėjas

Kauno startuolio titulą gavusi ir rankų drebėjimą bei sąstingį mažinantį įrenginį „ViLim ball“ pristačiusi mažoji bendrija „Fidens“, yra KTU mokslininko įkurtas startuolis, kuris šiuo metu įsikūręs Kauno mokslo ir technologijų parke, tačiau aktyviai dalyvauja ir KTU „Startup Space“ veikloje. Iš 7 kategorijos nominantų – net 5 KTU „Startup Space“ startuoliai.

„Apdovanojimai parodė, kad KTU yra lyderiaujantis universitetas, skatinantis jaunų įmonių kūrimąsi ir teikiantis visokeriopą pagalbą joms“, – sako T. Proscevičius.

Jis primena, jog KTU įkūrė pirmąjį Lietuvoje akademinį jaunojo verslo inkubatorių KTU „Startup Space“, kuriame kasmet įkuriama po 10 startuolių, vystančių inovatyvias idėjas. Nuo pat įkūrimo (2012 metų), čia buvo įkurta apie 70 įmonių, o startuoliai sukūrė virš 200 darbo vietų.

Tuo tarpu T. Stankevičius pažymi, jog KTU „Startup Space“ yra viena iš kertinių Kauno miesto startuolių ekosistemos dalių. „Didelė dalis inovacijų, sukurtų ir vystomų KTU „Startup Space“ prisideda prie gyvenimo kokybės gerinimo įvairioms žmonių grupėms tiek Kaune, tiek ir likusioje Lietuvoje bei pasaulyje“, – pabrėžia „Kaunas IN“ atstovas.

Įvertintos KTU mokslininkų inovacijos

Dauguma įvertinimus gavusių įmonių atstovų – KTU alumnai, sėkmingai plėtojantys verslo idėjas.

„KTU alumnai yra aktyvūs ir pasirengę atsakyti į globalius iššūkius, ieškoti inovatyvių verslo vystymo formų, kurti rinkoje patrauklius produktus ir paslaugas. Manau, ši tendencija ilgainiui tik stiprės. Ateinantys į regioną investuotojai teigia, jog KTU yra vienas iš svarbiausių jų pasirinkimo investuoti veiksnių ir tai didelis pripažinimas bei iššūkis toliau efektyviai dirbti su miesto ir rajono valdžia“, – sako KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto profesorius, KTU Senato pirmininkas Rytis Krušinskas.

„Sukurta Kauno mieste“ nominacijos nugalėtojai – UAB „Vittamed“. Šios įmonės produktas – unikalus ir vienintelis pasaulyje neinvazinis galvospūdžio matuoklis, kurį drauge su bendraminčiais sukūrė ir patentavo Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Arminas Ragauskas.

„Vittamed“ diagnostine įranga susidomėjo JAV kosminių tyrimų agentūra NASA, nes galvospūdį matuojant įprastiniais metodais, tyrimo negalima atlikti lauko ar juo labiau ekstremaliomis kosmoso sąlygomis.

„K.A.V.A. 2018” apdovanojimai yra puikus veidrodis, parodantis nuoseklų mokslo ir verslo bendradarbiavimo rezultatą“, – sako R. Krušinskas.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą