Studijos - Karjera

Talentingiems Vilniaus moksleiviams išdalinti Mažieji Kristoforai

Išskirtiniais mokslo, kultūros, meno, sporto ir savanorystės pasiekimais garsėjantiems moksleiviams Vilniaus rotušėje šiandien įteikta vienuolika Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimų. Tradiciškai, nuo 2016 metų, Mažieji Kristoforai teikiami Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

„Mažieji Kristoforai kasmet atspindi, kiek daug talentingo, veržlaus jaunimo kuria ateities Vilnių. Šių dienų aktualijos, drąsiai kovojančių ukrainiečių herojų pavyzdys mus visus įkvepia imtis naujų iššūkių, moralinių pareigų ir kartu dovanoja pilietiškumo, sąmoningumo pamokas – linkiu teisingo pasirinkimo kasdien, ryžto, kad galėtume didžiuotis savo miestu, išlaikyti jį augantį, saugų. Tegul būna pavyzdys visiems, kaip veikia laisvė. Labiausiai visiems dabar reikia stipraus, pasitikinčio, kūrybingo, drąsaus ir stipriai įsitraukusio jaunimo. Mes – laimėtojai!“ – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus licėjaus II gimnazijos klasėje besimokantis Paulius Aleknavičius garbingu apdovanojimu įvertintas už išskirtinius pasiekimus matematikos olimpiadose.

Povilas Šaučiuvienas, taip pat Vilniaus licėjaus gimnazijos moksleivis, apdovanotas už akademinius pasiekimus biologijos, chemijos ir informatikos srityse.

Už pilietiškumą (savanorystę, labdarą, socialinį verslumą) apdovanotas Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinys Justinas Balbieris. Kartu su bendraminčiais, Justinas registravo pirmąjį Europoje gimnazijos neliečiamojo kapitalo fondą, skirtą investuoti aukotojų suneštą neliečiamąjį kapitalą ir iš grąžos remti prie bendruomenės gerovės ir inovacijų diegimo prisidedančius projektus.

Sostinės sporto centre besitreniruojantis Lukas Gaudiešius, apdovanojimu įvertintas už puikius šiuolaikinės penkiakovės rezultatus visoje Lietuvoje.

Už sportinius pasiekimus įvertinta ir Dominika Banevič, Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazijos moksleivė – viena geriausių Lietuvos breiko šokėjų, Lietuvos breiko merginų grupės čempionė.

Už pasiekimus sporto srityje apdovanota Vilniaus licėjaus mokinė Elzė Gintvilė Valiūnaitė, kuri drauge su partneriu Kipru Kūra šokių pasaulyje skina apdovanojimus tarptautiniuose čempionatuose ir varžybose.

Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje besimokantis Pijus Česaitis Mažuoju Kristoforu apdovanotas už meilę muzikai ir įvairius pasiekimus kultūros ir meno srityje.

Už pasiekimus kultūros ir meno srityje įvertintas ir išskirtinis seserų Kajos ir Klėjos Kašubaičių fortepijoninis duetas. Tarptautiniuose konkursuose seserys atlieka daug šiuolaikinių Lietuvos autorių kūrinių, populiarindamos juos pasaulyje.

Už pasiekimus kultūros ir meno srityje apdovanota Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinė Nora Straukaitė – viena gabiausių jaunosios kartos balerinų.

Už koncertinę veiklą įvertinta dar viena Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinė Rugilė Juknevičiūtė, kuriai apdovanojimas atiteko už pasiekimus kultūros ir meno srityse.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinė Liepa Jurgutavičiūtė apdovanojimu įvertinta už meilę muzikai, aktyvią koncertinę veiklą ir išskirtinius pasiekimus tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose.

Renginio svečius vibrofonu atliekamu Mark Glentworth kūriniu „Blues for Gilbert“ sveikino Mažojo Šv. Kristoforo žymens laureatas, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis Augustas Burė, savo pasirodymus dovanojo Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Color Jazz“.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą