2021 m. balandžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai
Seimo Švietimo ir mokslo komitetas šios dienos posėdyje aiškinosi situaciją dėl mokinių grįžimo į mokyklas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius komentuodamas situaciją paaiškino, kad yra imamasi visų įmanomų priemonių, kad abiturientai turėtų galimybes sugrįžti į mokyklas ir mokslo metus užbaigti kontaktiniu būdu. Testavimas jiems nebus privalomas, tačiau rekomenduojamas. Vienintelis abiturientams taikomas apribojimas būtų reikalavimas, kad, priklausomai nuo situacijos savivaldybėse, bent pusė pamokų vyktų kontaktiniu būdu. Skiepijimo rodikliai leidžia spėti, kad maždaug pusė abiturientų jau yra pasiskiepiję viena vakcina arba yra persirgę COVID-19.
Anot J. Lukošiaus, ministerija yra suformulavusi ir Vyriausybei pateikusi siūlymą grąžinti į mokyklas 5–11 klasių mokinius, atsižvelgiant į sergamumo rodiklius savivaldybėse taikant testavimą arba be jo.
Greitųjų testų naudojimas mokyklose ir kaupinių metodo palengvinimas testavimą taikant tik mokiniams, bet ne šeimų ūkiams, turėtų pagreitinti mokinių grįžimą į mokyklas.
Komiteto nariams domintis dėl mokinių grįžimo į mokyklas š. m. rugsėjo 1 d. buvo atsakyta, kad šiuo metu yra labai sunku įvardyti būsimą situaciją, nes ji labai priklausys nuo vakcinacijos ir pačios pandemijos eigos. Situaciją numatyti sudėtinga ir todėl, kad net šiuo metu grįžtančiųjų į ugdymo įstaigas mokinių skaičius savivaldybėse ir įstaigose yra labai skirtingas. Neatmetama galimybė, kad rugsėjo 1 d. gali tekti taikyti hibridinį mokymosi metodą. Ministerijos atstovai pastebėjo, kad prie sklandesnio mokinių grįžimo į mokyklas daug prisidės teisingai vykdoma švietėjiška veikla.
Viceministras Ramūnas Skaudžius patikino, kad švietimas pandemijos suvaldymo kontekste yra prioritetas. Tai matyti iš to, kad, lyginant su kitomis šalimis, Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių švietimo darbuotojų vakcinavimą numačiusi kaip prioritetą.
Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija