Gamta ir gyvūnai

Susisiekimo viceministrė A. Vaiciukevičiūtė lankosi Taivane, aptars ekonominį bendradarbiavimą transporto srityje ir technologinių mainų perspektyvas

Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė su Lietuvos verslo delegacija šią savaitę lankosi Taivane, kur ministerijos ir verslo atstovai aptars bendradarbiavimo susisiekimo srityje galimybes.

Taivano sostinėje Taipėjuje numatyti viceministrės A. Vaiciukevičiūtės susitikimai su Taivano transporto ir komunikacijų, ekonomikos ir užsienio reikalų viceministrais. Susitikimuose daug dėmesio bus skiriama  bendradarbiavimo stiprinimui aviacijos, jūrų transporto, elektrinių transporto priemonių ir jų komponentų gamybos srityse, taip pat elektrinių transporto priemonių įkrovimo infrastruktūros ir energijos kaupimo įrangos gamybos potencialui.

Susisiekimo ministerijos delegacijoje oficialiame vizite Taivane – ir Lietuvos verslo įmonės: VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, UAB „Vėjo projektai“, UAB „Altas Auto“, UAB „Elinta Robotics“.

„Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimo galimybės – nuo puslaidininkių ir elektromobilių gamybos iki pažangiųjų technologijų vystymo. Kartu galima lengviau spręsti klausimus ir transporto sektoriaus iššūkius klimato kaitos ir geopolitiniame kontekste“, – teigia susisiekimo viceministrė A. Vaiciukevičiūtė.

Lietuvos delegacija taip pat lankysis Taichung miesto išoriniame vėjo jėgainių parke ir elektromobilių bei žemagrindžių elektrinių autobusų gamyklose.

Hsinchu mieste bendradarbiavimą užtvirtins oficialaus susitarimo memorandumo pasirašymas, kuriame dalyvaus Lietuvos elektrinių autobusų gamintojai UAB „Vėjo projektai“ ir didžiausias Taivano keleivinių ir krovininių transporto priemonių gamintojas „Tangeng Advanced Vehicles Co“.

Taip pat su „China Airlines“ avialinijų atstovais bus aptariamos galimybės bendradarbiauti keleivių ir krovinių gabenimo Lietuvos ir Taivano kryptimis srityje. Susitikimuose apie Klaipėdos jūrų uosto veiklos diversifikavimą, naujų rinkų paiešką ir tarptautinių vandenų kelius kalbėsis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas ir Taivano uostų korporacijos atstovai.

Šių metų rugsėjį Lietuva planuoja Taipėjuje atidaryti prekybos biurą. Tikimasi, kad komercinės atstovybės atidarymas paskatins Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimą verslo, ekonomikos, mokslinių tyrimų ir inovacijų, kultūros ir transporto srityse.

Pranešimą paskelbė: Justina Šveikytė, LR Susisiekimo ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą