Studijos - Karjera

Susisiekimo ministras VILNIUS TECH aviacijos mokslininkui B. Merkiui įteikė prestižinį apdovanojimą

Vakar Susisiekimo ministras Marius Skuodis už nuopelnus Lietuvos aviacijai apdovanojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Antano Gustaičio aviacijos instituto mokslininką Bronių Merkį prestižiniu Dariaus ir Girėno medaliu.

Šis apdovanojimas skiriamas pagerbti asmenims, ypač nusipelniusiems Lietuvos aviacijai. Pirmaisiais medaliais apdovanoti Lietuvos karo ir civilinės aviacijos veteranai. Šis apdovanojimas įsteigtas kasmet pažymėti S. Dariaus ir S. Girėno 1933 m. skrydžio per Atlantą metines.

Anot VILNIUS TECH lektoriaus B. Merkio, aviacija jį traukė nuo pat vaikystės.

„Augant Dusetose – mažame, Zarasų rajone esančiame miestelyje, galimybės domėtis aviacija buvo menkos. Tėvai prenumeravo daug žurnalų ir man taip pat leido užsiprenumeruoti žurnalą „Sparnai“, kuris tuo metu buvo svarbiausias aviacijos pažinimo įrankis,“ – prisiminimais dalinasi VILNIUS TECH mokslininkas.

VILNIUS TECH Antano Gustaičio aviacijos institute B. Merkys pradėjo dirbti nuo 2002 metų. Per daugiau nei 20 metų B. Merkys parengė daug specialistų, kurie sukaupė reikšmingų pasiekimų aviacijos moksle: patys dėsto institute, sėkmingai dirba aviacijos srityje, vysto Lietuvos kosmoso pramonę bei buvo pirmieji kūrę lietuviškus kosminius palydovus.

Būdamas Kauno politechnikos instituto pirmo kurso studentu, važinėdavo į Prienų Sportinės aviacijos gamyklą, ten pirmą kartą skrido Yak–12 lėktuvu, o šį skrydį puikiai prisimena ir dabar. Dirbdamas tuometinėje Prienų Sportinės aviacijos gamykloje, mokslininkas prisidėjo prie daugelio vystomų projektų, susijusių su kompozitinių medžiagų taikymu aviacijoje. Prasidėjus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui, su grupe bendraminčių B. Merkys įkūrė UAB „Aeroplastika“, kur vystė pirmojo lietuviško plastmasinio lėktuvo LAK–X projektą, kurį pats mokslininkas laiko vienu sudėtingiausių projektų gyvenime.

Apdovanojimo įkvėptas VILNIUS TECH mokslininkas skatina ateities kūrėjus nebijoti ir siekti įgyvendinti pačias drąsiausias ir ambicingiausias idėjas ragina B. Merkys.

„Linkiu jaunimui sveiko užsispyrimo ir drąsos, kad ir kokios nerealios tos svajonės atrodo iš pirmo žvilgsnio. Mūsų šalyje dabar yra puikus laikas ir tinkamos sąlygos veikti. Būtent tokie studentai ir įprasmina ateitį,“ – sako B. Merkys.

Pranešimą paskelbė: Dalius Stankevičius, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą