Namai

„Summus Capital“ pirmojo ketvirčio ataskaitoje – augusios pajamos ir turtas

Viena didžiausių Baltijos šalyse nekilnojamojo turto investicijų grupė „Summus Capital“ skelbia 2023 m. I ketv. fiksuotą augimą – palyginus su 2022 m. I ketv pardavimo pajamos padidėjo 15,2 proc., o turtas – 5 proc.

Pirmojo šių metų ketvirčio pabaigoje bendrovės balansas sudarė 423,7 mln. eurų (403,6 mln. eurų tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu), turtas per metus padidėjo 5 proc. Bendrovės bendri įsipareigojimai siekė 247,3 mln. eurų (per ketvirtį sumažėjo 2,4 mln. eurų, o per metus padidėjo 8,5 proc., arba 19,4 mln. eurų).

Grynųjų pinigų likutis sudarė 10,7 mln. eurų ir, palyginus su 2022 m. pabaiga, sumažėjo 5,7 mln. eurų. Šį sumažėjimą daugiausia lėmė paskolų grąžinimas ir sumažėjusios mokėtinos sumos. 

Bendras savininkų nuosavas kapitalas pirmąjį ketvirtį siekė 176,4 mln. eurų (-1,6 proc.), iš jų 167,4 mln. eurų teko „Summus Capital“ akcininkams.

„Portfelis veikė taip, kaip buvo planuota: pajamos gautos, nuomos mokestis mokėtas įprastai, o išlaidas kontroliavome gerai. Neįvyko jokių nenumatytų įvykių – tai buvo stabilus, bet produktyvus ketvirtis. Šiais metais ir toliau sieksime augimo bei tvarumo“, – teigia „Summus Capital“ valdybos narys Aavo Koppel.

Pardavimo pajamų ir veiklos pelno augimas

2023 m. pirmąjį ketvirtį „Summus Capital“ pardavimo pajamos sudarė 9,8 mln. eurų ir, palyginus su 2022 m. pirmuoju ketvirčiu, padidėjo 15,2 proc. Šį augimą daugiausia lėmė prekybos centro „Damme“ Latvijoje įsigijimas ir nuomos indeksavimas.

Nors veiklos pelnas padidėjo iki 6,6 mln. eurų, t. y. 16 proc., palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, palūkanų sąnaudų padidėjimas dėl išaugusio Euribor ir banko paskolų refinansavimas turėjo įtakos pelnui prieš apmokestinimą, todėl jis sudarė 4 mln. eurų, panašiai kaip ir 2022 m. I ketvirtį. Iš šio grynojo pelno 3,9 mln. eurų teko „Summus Capital“ akcininkams.

Kelyje link tvarumo ir parama sportui

Bendrovė tęsia savo įsipareigojimą siekti tvarumo, o tai patvirtina viename iš jos komercinių objektų įrengtos 159 saulės energijos panelės.

Be to, „Summus Capital“ skelbia tęsianti paramą Lietuvos teniso sąjungai, teikdama finansinius paskatinimus jauniesiems tenisininkams Klaudijai Bubelytei (19 m.) ir Pijui Reklevičiui (16 m.) visą 2023 m. sezoną. Pagal rėmimo sutartį šiems talentingiems sportininkams treniruočių ir varžybų procesui užtikrinti kasmet bus skiriama net 24 000 eurų.

Bendrovė taip pat sudarė rėmimo sutartį su Latvijos teniso sąjunga, remdama jaunųjų Latvijos tenisininkių Beatrise Zeltiņa (15 m.) ir Darja Semeņistaja (20 m.) tobulėjimą visą 2023 m. laikotarpį, o treniruočių ir varžybų procesui užtikrinti kasmet bus skiriama 24 000 eurų.

Panašus susitarimas galioja ir nuo 2022 m. dėl paramos Estijos teniso asociacijos jaunosioms žvaigždėms Gretai Gull ir Georgui Strachui.

„Summus Capital“ (www.summus.ee) yra 2013 m. įsteigta nekilnojamojo turto investicijų holdingo bendrovė. Grupei priklauso 14 nekilnojamojo turto objektų portfelis trijose Baltijos šalyse, kurį sudaro komercinės, biurų, logistikos ir medicinos sektoriaus pastatai, išnuomotų patalpų plotas viršija 218 000 kvadratinių metrų, o jų vertė – apie 400 mln. eurų.

Estijoje „Summus Capital“ priklauso medicinos centrai „Veerenni 1“ ir „Veerenni 2“, prekybos centrai „de la Gardie“ ir „Auriga“, verslo centras „Punane 56“ ir sandėlių portfelis. Latvijoje „Summus Capital“ priklauso prekybos centrai „Riga Plaza“ ir „Damme“ bei „Depo Imanta DIY“ turtas. Lietuvos portfelį sudaro „BOD Group“ priklausantis aukštųjų technologijų centras, prekybos centras „Nordika“ ir biurų pastatai „Park Town 1“ ir „Park Town 2“.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą