Gamta ir gyvūnai

Sulaikyti žeberklu žuvis badę brakonieriai

Įspėjimų, kad aplinkosaugininkai dirba ir karantino metu, paiso ne visi. Štai naktį iš kovo 25 į 26 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Trakų r. Navos ežere sulaikė du žuvis badančius asmenis.

Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos darbuotojų sulaikyti pažeidėjai, metaliniu žeberklu spėję nudurti vieną lydeką ir tris karšius, žvejojo plaukdami valtimi ir pasišviesdami prožektoriumi. Už neteisėtą žvejybą kiekvienam asmeniui gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, konfiskuota valtis, akumuliatorius, žibintas ir žeberklas ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 325 eurus.

Pranešimų priėmimų skyriaus (PPS) vedėjas Gediminas Markauskas pastebi, kad gyventojai išliko neabejingi gamtai ir apie galimus pažeidimus iškart informuoja aplinkosaugininkus.

PPS duomenimis, nesibaigus antrajai karantino savaitei (kovo 23–26 d.), buvo gauti 259 pranešimai. Žmonės informavo apie įvykius su gyvūnais (54, iš jų 23 autoįvykiai), žvejybos ir medžioklės pažeidimus (34 ir 13), atliekų deginimą (54) ir netinkamą atliekų tvarkymą (26), nuotekas (18) ir vandens taršą (5), pakrantės apsaugos juostų pažeidimus (9), oro taršą (20), neteisėtus kirtimus (18), nukeltą gandralizdį.

Aplinkosaugininkai dėkoja gyventojams už informaciją – pranešti apie pažeidimus galima PPS telefonu 8 5 273 2995.

Konsultacijas AAD pareigūnai teikia elektroniniu paštu konsultacijos@aad.am.lt.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą