Studijos - Karjera

Stovyklos vaikams turi būti naudingos

Stovyklos vaikams paprastai turi keletą tikslų. Pagrindinis jų – maloniai ir linksmai praleisti laiką. Kitas – kažko išmokti naujo, suburti bendraminčius ir kitais būdais užimti vaikus. Ar tokios stovyklos vaikams naudingos? Ne visada. Kartais po stovyklos prisimenamas tik gerai praleistas laikas, o ne užsiėmimai ir pamokos. Stovyklos tiesiog yra tam tikras renginys, kurio metu vaikai gali pabūti atskirai nuo tėvų.

CodeAcademy Kids taip pat organizuoja savo stovyklą – http://www.codeacademykids.com/stovyklos-vaikams-vilniuje/. Ji skirta įvairaus amžiaus vaikams, tačiau šios stovyklos rengėjai galvoja ne tik apie vaikų laisvalaikį, bet kur kas plačiau.

Kokią profesiją vaikui rinktis ateityje? Gal programuotojo? Tai labai perspektyvi ir visada reikalinga profesija, apie kurią svajoja vis daugiau ir daugiau vaikų. Kodėl? Tobulėjant informacinėms technologijoms atsiranda nauji IT inžinerijos būdai, kur programavimas tikrai ne pagrindinis darbas. Tai reiškia, kad tiesioginės matematikos ir spalvoto kodo rašymo juodame ekrane lieka vis mažiau ir mažiau. Prognozuojama, kad po 10 metų kodo rašymo poreikis bus minimalus. Reiškia vaikams nebereikia būti matematikos olimpiados laureatais, kad susidomėtų programavimu ir profesijomis IT srityje.  Tai gera žinia visiems, kam matematika nėra pats mėgiamiausias dalykas mokykloje.

Kam organizuojami tokie kursai? Seniau viskas buvo aišku – programuotojais tapdavo matematiką ar informatiką universitete baigę jauni žmonės. Vaikai prie tokių užsiėmimų nebuvo nė prileidžiami. Dabar situacija kita. Nuo pat mažens siekiama, kad vaikai žinotų, ko nori iš gyvenimo, kuo galėtų būti ateityje. CodeAcademy Kids stovyklos ir yra skirtos tokiems vaikams – jos padeda apsispręsti, ar IT sritis yra skirta jiems. Tokiu „įtraukimu“ iki šiol gali pasigirti tik kariuomenė, kuri organizuoja pačias įvairiausias stovyklas vaikams nuo 12 metų. IT srityje vaikai laukiami kur kas jaunesni – net 7mečiams jau yra, ką veikti.

Stovyklos metu žaidimų forma yra paaiškinamas sudėtingas technologijų pasaulis – interneto puslapiai, IT sistemos, kibernetinis saugumas, kriptovaliutos, fintech‘as, investicijos ir kiti dalykai, kurie suprantami net ne visiems tų vaikų tėvams. Kitas momentas – komandos stiprinimas. Vaikai stovykloje yra ruošiami darbui kartu. Tai didelis menas, nuo kurio priklauso ateities projektų sėkmė, dėl to šiai sričiai skiriama daug dėmesio dar vaikystėje.

Programavimas yra tik vienas iš dešimties užsiėmimų. Čia užduotys labai paprastos, tik iliustruojančius patį procesą, atskleidžiančios ghalimybes ir parodančios laukiančius iššūkius. Stovyklos metu vaikai bando sukurti technologijų miestą pagal Silicio Slėnio (Silicon Valley) principą. Šis miestas yra laikomas viena iš pasaulinių technologijų centrų, kuriame veikia tokie milžinai kaip Facebook, Google, Apple, Amazon. Galbūt kai kurie iš tokias stovyklas lankiusių vaikų ateityje taps pilnateisiais šio technologijų miesto gyventojais. O juk viskas prasideda nuo iš pirmo žvilgsnio nekaltos vasaros stovyklos, kur bus mokoma šiek tiek programuoti.

Daugiau informacijos apie programavimo kursus vaikams ir suaugusiems: https://www.codeacademykids.com/programavimo-kursai/

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą