Studijos - Karjera

Stojimų į Mykolo Romerio universitetą rezultatai: norinčių studijuoti skaičius – rekordinis

LAMA BPO paskelbė 2020 metų oficialius kvietimų studijuoti bakalauro studijų programas Lietuvos aukštosiose mokyklose pagrindinio priėmimo etapo rezultatus. Palyginus su 2019 metais MRU padarė didžiausią pažangą pritraukdamas būsimus studentus, o bendras kvietimų skaičius MRU augo labiausiai tarp visų valstybinių universitetų.  

Susumavus priėmimo į bakalauro programas pagrindinio priėmimo statistiką paaiškėjo, kad palyginus su 2019 metais  20,7 proc. išaugo bendras pateiktų prašymų studijuoti MRU skaičius. Taip pat augo skaičius tų, kurie studijas Mykolo Romerio universitete nurodė pirmu prioritetu – tokių buvo 30 proc. daugiau nei 2019 metais.  

Paskelbti LAMA BPO kvietimų studijuoti duomenys rodo, kad MRU padarė didžiausią procentinį pokytį tarp visų valstybinių Lietuvos universitetų  – palyginus su 2019 metais kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose vietose skaičius išaugo net 271 proc.

MRU šiemet taip pat 5 proc. augo ir išsiųstų kvietimų studijuoti valstybės nefinansuojamose vietose skaičius, nors universitetas ir pakėlė minimalų konkursinį balą. Susumavus bendrą pagrindinio priėmimo išsiųstų kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose ir nefinansuojamose vietose skaičių, procentinis augimas tarp visų Lietuvos valstybinių universitetų MRU šiemet buvo rekordinis ir didžiausias – net 66 procentai.

Šiemet tarp populiariausių MRU programų – psichologija, komunikacija ir skaitmeninė rinkodara, teisė ir ikiteisminis procesas. O didžiausio susidomėjimo sulaukė nauja bakalauro studijų programa „Teisė ir kriminalistika“ –  kvietimai studijuoti išsiųsti net 120 asmenims.

MRU bakalauro programa „Teisė ir ikiteisminis procesas“ pateko tarp 10 populiariausių visų universitetų programų, kurios pateiktuose prašymuose buvo nurodytos pirmu prioritetu.

Rugpjūčio 28-31 dienomis vyks papildomas bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapas, per kurį bus galima pretenduoti į likusias valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas.

Augo ir studijuojančių magistrantūros programose skaičius

Šiemet pagrindinis  ir papildomas magistrantūros priėmimo etapas jau įvyko, o norinčių studijuoti skaičius magistrantūros programas Mykolo Romerio universitete taip pat ženkliai augo. Pateiktų prašymų skaičius šiemet augo virš 30 procentų, pakviestųjų studijuoti skaičius didėjo 13 procentų, o pasirašiusiųjų sutartis – daugiau kaip 19 procentų palyginus su 2019 metais.

Visų Lietuvos aukštųjų mokyklų kvietimų studijuoti bakalauro studijų programas LAMA BPO duomenys – ČIA.

Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą