TV laidos

Stebuklingai sulieknėjęs paauglys skatina vaikus valgyti daržoves

Pusę metų trukusioje atkaklioje kovoje su antsvoriu dvylikametis Dominykas Žilionis švenčia triuškinančią pergalę. Dar metų pradžioje vaikinas sumanė imtis esminių pokyčių, o jau vasarą džiaugėsi savo geležinio ryžto rezultatais. Per šešis mėnesius jis atsikratė net 34 kilogramų – daugiau kaip trečdalio savo kūno svorio.

Kritiniu momentu, paskatinusiu paauglį griebtis permainų, tapo svarstyklių ekrane pamatyti skaičiai: 94 kilogramai. „Dažnai valgydavau tai, kas visiems vaikams skanu, bet nėra sveika – picas, traškučius, kebabus ir panašiai“, – prisipažįsta Dominykas.

Dabar, kai paauglio svoris stabiliai laikosi ties 60 kg riba, vaikinas nuolat sulaukia komplimentų ir net tapo pavyzdžiu savo bendraamžiams. Vis dėl to, ne kūno pokyčiai dvylikamečiui svarbiausi: kur kas labiau jį džiugina neatpažįstamai pasikeitusi savijauta.

„Dabar galiu ne bėgioti, bet tiesiog skraidyti“, – savo pasiekimus vertina D. Žilionis, tapęs jauniausiu TV3 laidos „Mitybos ir sporto balansas“ herojumi.

Jo mama Daiva pasakoja, kad kertiniu raktu į didžiąsias permainas tapo iš pagrindų pasikeitusi sūnaus mityba, padėjusi ir jai pačiai atsikratyti nepageidaujamų dešimties kilogramų: „Pirmiausiai mudu su vyru išbandėme kitokį maisto racioną. Dominyko raginti neprireikė. Jis turi labai daug valios, o prie jos dar pridėjo savo nepažabojamą užsispyrimą. Tai jis įrodė ir per savo gimtadienį, kai draugams padalino po torto gabalėlį, o pats jo nė neparagavo. Tėvams, kurie susiduria su panašiomis problemomis, patarčiau visapusiškai palaikyti savo atžalas. Pokyčiai neateina per savaitę. Tam reikia daugiau laiko ir kantrybės.“

Nors Dominykas nebuvo salotų ir kitų sveikų valgių mėgėjas, netrukus jis įprato vietoje greitų užkandžių rinktis namuose gamintą šviežią maistą: „Kartais susiraukęs žiūrėdavau į salotas, bet sakoma, kad reikia mėnesį kažką nuosekliai daryti ir tai taps įpročiu. Mano atveju ši taisyklė pasitvirtino. Žinau, kad bet kada galiu prisikirsti nesveiko maisto, bet moku save įtikinti, kad man jo nebereikia. Šitiek pasiekus, nė už ką nebenorėčiau grįžti atgal.“

Kartu su mama viešėdamas „Mitybos ir sporto balanso“ studijoje, dvylikametis pakvietė pasivaišinti jo mėgstamomis salotomis su vištiena. Išvydusi ant stalo išdėliotus produktus, laidos vedėja Vlada Musvydaitė aiktelėjo: „Tiek maisto ant mūsų stalo dar nėra buvę!“ D. Žilionienė patvirtino, kad ir dabar sūnaus valgio porcijos yra didelės, tačiau jose pagrindą sudaro daržovės ir liesa mėsa.

Dominykas sako kasdien skiriantis laiko aktyviam sportui. Alytaus rajono Punios miestelyje gyvenantis paauglys mėgsta krepšinį, futbolą, lengvąją atletiką: „Man sportas turi būti toks, nuo kurio visa nugara lieka šlapia. Antraip tai nėra sportas.“

Po sočių pusryčių Vl. Musvydaitė pakvietė laidos svečią sudeginti kalorijas nuotykių parke laipiojant medžiais. Jų nutrūktgalviškas pramogas ir dar daugiau patarimų apie sveiką ir aktyvią gyvenseną TV3 žiūrovai pamatys jau šį šeštadienį, 9.00 val.

„Mitybos ir sporto balansas“ – šeštadieniais 9.00 val. per TV3!

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą