Namai

Stadiono koncesijos įmonei Vilniaus daugiafunkcis kompleksas vadovauja Agnė Grendelė

Nacionalinio stadiono parko projektą įgyvendinančiai bendrovei Vilniaus daugiafunkcis kompleksas pradeda vadovauti buvusi pastatų priežiūros ir administravimo bendrovės „SOL Baltics“ vadovė Agnė Grendelė. Ji pakeitė praėjusių metų lapkritį nušalintą buvusį  fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) partnerį Šarūną Stepukonį. 

„Agnė konsultavo „BaltCap“ komandą valdant ir integruojant atskiras šio itin sudėtingo projekto dalis , todėl iškart gali įsitraukti į darbą. Nepaisant to, kad statybos šiuo metu pristabdytos, projektas nestovi vietoje, o pauzė išnaudojama specialių projekto dalių subrangovų konkursams parengti. Jei sausį bus užbaigta diskusija dėl statybos kainų indeksavimo, tikimės kiek įmanoma greičiau atnaujinti aktyviąją statybos fazę“, – pažymėjo vienas iš vadovaujančių „BaltCap“ partnerių Simonas Gustainis.  

A. Grendelė sako, kad jos tikslas projekte nepasikeitė. „Ir toliau sieksiu, kad Nacionalinio stadiono parkas būtų maksimaliai įveiklintas ir pritaikytas kuo platesnei miestiečių ir svečių auditorijai visus metus, kiekvieną savaitės dieną. Planuojama infrastruktūra sukuria sąlygas ne tik sporto varžyboms, bet ir koncertams, korporatyviniams renginiams, parodoms, konferencijoms, pramogoms ir kitoms papildomoms paslaugoms. Treniruotės ir varžybos išlieka šio komplekso stuburu, tačiau didžiausią vertę miestui kuria intensyvus ir lankstus infrastruktūros įveiklinimas – tokios panašių projektų plėtros tendencijos fiksuojamos daugelyje išsivysčiusių rinkų. Teko lankytis panašiuose objektuose Europoje, kalbėjausi su specialistais, potencialiais partneriais ir esu tikra, kad Vilniaus Nacionalinio stadiono parkas gali tapti naujuoju miesto traukos centru“, – kalba A. Grendelė. 

Pagal patvirtintą projektą, beveik 23 hektarų teritorijoje bus pastatytas UEFA IV kategorijos ne mažiau nei 15 000 vietų stadionas su sporto muziejumi, 3 tūkst. vietų IAAF standartus atitinkantis lengvosios atletikos stadionas, sporto centras su krepšinio, tinklinio, rankinio, gimnastikos bei bokso salėmis, 3 futbolo treniruočių aikštės, 300 vietų vaikų darželis, švietimo ir kultūros centras. 

Projekto architektai – JAV architektūros įmonė „Populous“ ir Lietuvos „Cloud architects“. Kompleksas atitiks A++ energetinio efektyvumo klasę ir bus sertifikuotas BREEAM. 

Projektą įgyvendina didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“, o  koncesijos sutartis numato, kad „BaltCap“ nuosavu ir pasiskolintu kapitalu finansuos projektavimo, teritorijos parengimo, statybos ir kitus darbus per visą statybos laikotarpį, kuris turėtų trukti dvejus metus ir kainuoti daugiau nei 100 mln. eurų.  Pirmasis mokėjimas iš Vilniaus miesto savivaldybės bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos galės būti atliktas tik po galutinio visų objektų priimtinumo patvirtinimo ir pradėjus Nacionalinio stadiono parko veiklą 2025 m. pabaigoje.

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, Publicum Financial Communications, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą