Gamta ir gyvūnai

ŠRATC ir „Daiktų kiemas“ pristato kūrybišką projektą, kuris įkvėps rinktis tvarius sprendimus

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC), „Daiktų kiemas“ ir SIC socialinės dirbtuvės susivienijo tvarios idėjos įgyvendinimui ir sukūrė bendrą produktą – vienetines rankų darbo žvakes. Iš natūralaus sojų vaško, medvilninės dagties, aromatinių aliejų ir pavienių dalijimosi daiktais stotelėse likusių stiklo ir keramikos indelių pagamintos žvakės ne tik kvepės, bet ir įkvėps rinktis tvarius sprendimus kasdienybėje.

ŠRATC, atsakingas už tinkamą komunalinių atliekų tvarkymą Šiaulių regione, įgyvendina ir visuomenės švietimo iniciatyvas, skirtas mažinti atliekų kiekį bei skatinti pakartotinį naudojimą. Dar 2020 m. birželio mėn. ŠRATC aštuoniose Šiaulių regiono didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, esančiose Šiaulių miesto, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Joniškio, Akmenės ir Šiaulių rajonų savivaldybių teritorijose, įkūrė dalijimosi daiktais stoteles „Daiktų kiemas“.

Netrukus trečiąjį gimtadienį minėsiantis „Daiktų kiemas“ – atliekų tvarkymo sistemos dalis, kuri įtraukia gyventojus į žiedinę ekonomiką. Gyventojai raginami neskubėti išmesti jiems nereikalingų, tačiau dar tinkamų naudojimui daiktų, o pasidalinti jais su tais, kurie stokoja ar renkasi tvarų gyvenimo būdą. Per beveik trejus veiklos metus naujus namus atrado daugiau nei 103 tūkst. daiktų.

Dalijimosi daiktais stotelėse dirbantys darbuotojai pastebėjo, kad dažnai čia ilgiau užsibūna vienišos taurės, stiklinės arba kiti pavieniai keramikiniai ir stikliniai indeliai. Siekiant išgelbėti indelius, ŠRATC gimė idėja juos prikelti naujam gyvenimui ir įkvėpti visuomenę kūrybiško požiūrio į daiktus.

Idėją įgyvendinti padėjo SIC socialinės dirbtuvės, kurios savo veikloje vadovaujasi Zero waste (liet. „Be atliekų“) filosofija. Jų pagrindinė misija – suteikti nereikalingiems daiktams antrą gyvenimą – sutapo su ŠRATC. Ši įmonė išsiskiria tuo, kad tai socialinis verslas, į kurį įsitraukę neįgalieji turi galimybę įgyti darbinių įgūdžių. Kurdami rankų darbo gaminius – žaislus, kilimėlius, žvakes – jie realizuoja save, stiprina pasitikėjimą savimi ir kitais.

Šių žvakių gamybos procese naudojamas natūralus, saugus ir biologiškai skaidus sojų vaškas, kuris, priešingai nei parafinas, degdamas neišskiria kenksmingų medžiagų. Be to, natūralus augalinis vaškas papildytas kavos, vyšnių, vanilės, kokoso, kedro, bergamotės ir kitų kvapų aromatiniais aliejais.

„Mūsų rankose – ypatingas kūrinys, pranokęs visų projekto dalyvių lūkesčius. Vienetinės žvakės bus naudojamos reprezentacinėms reikmėms, kurios ne tik skleis šilumą ir šviesą, bet švies ir primins apie pakartotinio naudojimo galimybes.“ – dalinosi mintimis ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.

Pranešimą paskelbė: Rasa Gelžinytė, VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą