Šiuo metu užsienyje vyksta įvairių konferencijų, kurios yra skirtos skirtingų IT specializacijų atstovams, tačiau Lietuvoje iki šiol juntamas jų trūkumas. Taip gimė mintis organizuoti nemokamą konferenciją testuotojų bendruomenei, kuri pavadinimu „Qlty pulse“ įvyks jau spalio 3 d. Vilniuje.
Kilo iš pokšto
„Idėja kilo iš pokšto. Kalbant su kitais testavimo vadovais vis pajuokaudavome, kad konferencijos brangsta, komandos narius ten išsiųsti darosi vis sudėtingiau, tad reikia organizuoti savo konferenciją. Pajuokavome ir pamiršome, bet kitais metais idėja grįžo, nes poreikis išliko. Siekdami suprasti paklausą, paleidome apklausą profesiniame socialiniame tinkle LinkedIn. Pamatę apklausą ir mūsų iniciatyvos idėją prie organizatorių komandos dar prisijungė Miglė Paškauskė ir Arnas Bastys iš „WIX“ bei Kristina Pečiukonytė ir Domantas Lekavičius iš „Nord Security“. Kadangi visi ženklai rodė, kad poreikis egzistuoja, kibome į darbus ir pamažu atsirado konkreti data, vieta, pranešėjai. Smagu, kad gana nesunkiai radome rėmėjų, kurie geranoriškai palaiko šią bendruomenės iniciatyvą – tai IT įmonės „Cognizant“, „Wix“, „NordSecurity“, „TestDevLab“ – be kurių suorganizuoti tokį renginį būtų žymiai sudėtingiau“, – įvardija vienas iš konferencijos organizatorių Justas Laužadis, IT įmonės „Cognizant“ testavimo praktikų vadovas.
Pagrindinis šios konferencijos išskirtinumas – ji orientuota į Lietuvos IT rinką, čia veikiančias kompanijas ir jų specialistus, dalinimąsi turima patirtimi, vietiniu mastu aktualiomis problemomis. O tam, kad būtų prieinama visiems – renginys yra nemokamas.
„Rengdami turinį tikslingai kreipėmės į Lietuvoje veikiančias kompanijas ir jų specialistus, kurių žinias norėtumėme atverti platesnei auditorijai. Internetas ar komercinės konferencijos yra pilnos sėkmingų istorijų iš Silicio slėnio ar kitų didelių įmonių, tad juntamas atotrūkis tarp ten ir čia. Dėl to mūsų tikslas atrasti ir pasakoti apie didžiųjų kompanijų už jūrų marių sėkmę, o pasidalinti, kaip sekasi čia, Lietuvoje. Parodyti, kaip sekasi kaimynams iš gretimo biuro kitapus gatvės, o jei jau ir kaimynas gali būti sėkmingas ir sumanus, tai kodėl aš negaliu?“, – pažymi J. Laužadis.
Aktualiausios tendencijos
Pasak organizatorių, visos iniciatyvos, kurios skatina specialistus plėsti savo akiratį, domėtis profesinės srities naujovėmis (ar iš naujo prisiminti pamirštas technikas, metodologijas), yra svarbios ir kažką suteikiančios.
Kalbant apie testuotojų, kaip specialybės perspektyvą, jos išlieka banguojančios.
„Tendencingai vis atsiranda kompanijų, kurios deklaruoja puikiai besiverčiančios ir be testuotojų. Taip pat, besivystant dirbtinio intelekto (DI) sprendimams, atsiranda teigiančių, kad DI agentai pakeis ir išstums testavimo specialistus. Kita vertus, tolesnis gilinimasis į DI veikimo principus ir su tuo susiję incidentai, JAV kibernetinio saugumo technologijų įmonės „CrowdStrike“ incidentas, jų analizės rodo, kad inžinierių komandos linkę pervertinti savo kokybės užtikrinimo sprendimus ir po panašių incidentų atsigręžiama į testavimo praktikas, randama aibė būdų tobulinti testavimo sprendimus. Tad akivaizdu, kad kokybės užtikrinimo uždavinys nėra išspręstas, dėl to kokybės užtikrinimo ar testavimo specialistų perspektyvos ir svarba išlieka aukštos“, – pabrėžia J. Laužadis.
Registracija į šį renginį – nemokama puslapyje https://qlty-pulse.com. Šiame puslapyje (bei LinkedIn paskyroje) galima rasti ir daugiau informacijos apie konferenciją, pranešėjus, jų temas ir t.t.
„Planuojami 7 pranešimai ir 1 panelinė diskusija. Pranešėjai iš tokių įmonių kaip „Cognizant“, „Wix“, „Surfshark“, „TestDevLab“, „Vinted“, „Omnisend“, „Flo Health“ ir kitų. Temos – pačios įvairiausios, tačiau visos pagrįstos specialistų patirtimi jų kompanijose ar jų asmeninės karjeros istorijos. Itin džiaugiamės, kad pavyko prisikviesti keletą itin patyrusių specialistų, kurie paprastai itin retai atsiduria ant konferencijų scenos. Kita vertus, džiaugiamės turėdami ir gerai žinomų vardų, kurie pristatys naujus, dar negirdėtus pranešimus“, – atskleidžia „Cognizant“ testavimo praktikų vadovas.
Pranešimą paskelbė: Agnė Vareikaitė, Cognizant