Gamta ir gyvūnai

Spalio 29 d. Vilniuje vyks pirmasis klimato festivalis Lietuvoje: „Klimatas pokyčiams“

Šių metų spalio 29 d. 12:00 Vilniaus Lukiškių aikštėje vyks protestas/festivalis Klimatas pokyčiams. Organizatoriai: aktyvių piliečių judėjimai Extinction Rebellion Lietuva (liet. Sukilimas prieš išnykimą) ir Fridays for Future Lietuva bei VšĮ Žiedinė ekonomika. Festivalio metu kviesime paklausyti mokslininkų kalbų, dalyvauti diskusijose, dirbtuvėse ir pasiklausyti muzikos atlikėjų pasirodymų. 

Šio renginio metu minėsime lapkričio 6-18 d. Šarm el Šeiche, Egipte vyksiančią 27-tąją Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją COP27. Tai svarbiausias su klimato krize susijęs renginys visame pasaulyje, kurio metu metu politiniai lyderiai, mokslininkai, visuomenininkai ir ekspertai susirenka diskutuoti klimato ir ekologinės krizės temomis, įvertinti esamą situaciją ir susitarti dėl bendrų krizės švelninimo planų. Nuo priimtų arba nepriimtų sprendimų priklauso tolimesnė žmonijos ateitis.

Prieš metus, tuo pat metu į Vilniaus gatves išėjome reikalaudami Lietuvos ir kitų valstybių vadovų imtis reikiamų veiksmų kovojant su klimato katastrofa. Mokslo tyrimai teigia, jog per šiuos metus situacija dar labiau pablogėjo. Europos Komisijos duomenimis, 2021 m. anglies dvideginio dujų (CO2) išmetimų kiekis jau pasivijo priešpandeminį (2019 m.) kiekį ir toliau sparčiai auga. Karas Ukrainoje, energetinė krizė ir infliacija dar labiau apsunkino politinius procesus ir klimato krizės švelninimą išlaikė antraeiliu politiniu prioritetu. 

Dėl šių priežasčių kartu su šimtais tūkstančių aktyvių piliečių visoje Europoje iš savo politinių lyderių reikalaujame:

  1. Išlaikyti globalinį atšilimą ne didesnį negu 1,5°C, pasiekiant EU klimato neutralumą iki 2040 m.;
  2. Tinkamai apmokestinti iškastinio kuro kompanijų nenumatytą pelną;
  3. Sustabdyti iškastinio kuro subsidijas ir šias lėšas skirti šias lėšas skirti gyventojų bei bendrijų žaliosios energetikos vystymui
  4. Sukurti subsidijų ir mokesčių paketą, kuris remtų gyvulinės kilmės produktų verslų persiorientavimą į augalinės kilmės produktų verslus;
  5. Saugoti klimato kaitos migrantus pasitelkiant žmogaus teisėmis paremtą migracijos politiką;
  6. Įgalinti jaunimo dalyvavimą ir integruoti jų požiūrį ir viziją į politinių sprendimų priėmimą.

Jaučiame, kad Lietuvos piliečiai jau ilgą laiką gyvena augančios įtampos ir nerimo apsuptyje, todėl šiemet visus kviečiame pokyčių reikalauti ypač viltingoje ir įtraukioje aplinkoje. Festivalis Klimatas pokyčiams“ yra pirmasis klimato festivalis Lietuvos istorijoje. Renginio metu pasirodys žinomi atlikėjai kaip Migloko, Ignas iš Ignalinos ir kiti. Atvykusius kviesime dalyvauti su klimatu ir ekologija susijusiose diskusijose, dirbtuvėse bei vaišinsime veganišku maistu. Renginys padės nugalėti negatyvias mintis ir jas pakeisti į aktyvią viltį!

Renginio trukmė 12:00 – 17:00. 

Pilna renginio programa: https://drive.google.com/file/d/14IID_6pmsBHebN4J2kQML7DNiTQSNDKK/view?usp=drivesdk 

Renginio vieta: Lukiškių aikštė, Lukiškių g., Vilnius 01108, Lietuva

Apie renginį Facebook: https://www.facebook.com/events/2650958298370482?active_tab=about

Pranešimą paskelbė: Rūta Žulpaitė, Extinction Rebellion Lietuva

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą