Studijos - Karjera

Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020

„Vilniaus klube“ šįvakar iškilmingai pasveikinti „Vilniaus metų mokytojo 2020“ vardą pelnę pedagogai. Jau 4 metus rengiamoje šventėje sostinės šviesuoliai įvertinti už pasiekimus, kūrybiškumą, išskirtinę darbo kokybę ir bendruomeniškumą, juos nominuodami mokiniai dėkojo už įkvėpimą, pagalbą ir meilę. 

 „Esate išrinkti geriausiais iš geriausių. Visų vilniečių vardu dėkoju už didelę širdį, kūrybiškumą ir kviečiu tuo dalintis su vaikais, kolegomis. Taip pat už prasmingą misiją ir palinkėti atkaklumo toliau ją vykdyti – ugdyti laisvas, kūrybingas ir ateičiai pasirengusias asmenybes, nuo kurių priklausys mūsų šalies ir miesto ateitis. Labai linkiu, kad Jums asmeniškai ši misija kasdien teiktų daug džiaugsmo“, – sveikino metų mokytojus Vilniaus meras Remigijus Šimašius. 

Mokytojams – kūrėjams įteikti unikalūs vardiniai ženklai – ekslibrisai.

Iš Kenijos kilęs Johnas Omolo (Marinos Mižigurskajos privačios gimnazijos ir neformalaus ugdymo įstaigos MB „Jambo“ grupės anglų kalbos mokytojas) šiemet yra baigęs dar ir gidų kursus, o po karantino jis savo moksleiviams pradėjo organizuoti įdomiąsias pamokas lauke – ekskursijas po Vilnių anglų kalba, kuriose jie ne tik tobulina kalbos žinias, bet ir sužino apie Vilniaus istoriją, kultūrą. 

Mokytoja Bagočienė (Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija) per informacinių technologijų pamokas kūrybiškai skatina verslumą, yra kompiuteriuko ralio viena aktyviausių dalyvių, kuruoja Fab Lab dirbtuves, kur jos mokiniai ruošiasi įkurti verslo bendrovę, o šios mokytojos būrelis – vienas populiariausių mokykloje.

Nominuoti ir siūlyti mokytojus rugsėjo mėnesį galėjo visos ugdymo įstaigų tarybos, mokinių ir tėvų savivaldos institucijos, mokyklų vadovai, pedagogai, mokiniai ir jų tėvai.  Aktyvios sostinės bendruomenės pasiūlė per 80 puikių, profesionalių, veiklių kolegų, kurie jų manymu verti „Vilniaus metų mokytojo 2020“ vardo. 

Metų mokytojai – ne vien pedagogai, vaikus ugdo ir tėvų bendruomenės nariai. Metų tėvo apdovanojimą gavęs Nedas Bobinas (Vilniaus jėzuitų gimnazijos tėvų bendruomenės narys) sako, kad tėvų indėlis gali būti daugiau nei didelis, nors daug tėvelių turbūt nejaučia, kokios jų rankose yra galios: „ir nedidelėmis pastangomis galima pasiekti daug aktualių dalykų,  pasiūlyti įvairias motyvacines priemones, tvarkas. Organizacine prasme, galima nuveikti išties daug“.

Pasak metų mokytojos Aurelijos Kunigėlienės (Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija), būti mokytoja – tai gyventi, nes mokytojavimas yra visas gyvenimas.

Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijai vadovaujanti Daina Valackienė mano, kad mokytojas turi pastoviai būti gyvas, įdomus žmogus: „jis veda didžiulį būrį žmonių, kurie stebi, mokosi, seka juo. Manau mokytojas yra bene svarbiausia profesija”.

„Vilniaus metų mokytojo 2020 vardas“ suteikiamas mokytojams:
Editai Cibulskienei (Vilniaus lopšelio-darželio „Vieversys“ priešmokyklinio ugdymo mokytojai),
Natalijai Zabolevičienei (Vilniaus lopšelio-darželio „Atžalėlės“ ikimokyklinio ugdymo mokytojai),
Romui Brūzgai (Vilniaus „Vilties“ specialiosios mokyklos-daugiafunkcinio centro muzikos mokytojui),
Jurgai Klimkienei (Vilniaus „Šilo“ mokyklos specialiajai pedagogei),
Snieguolei Bagočienei (Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos informacinių technologijų mokytojai),
Inai Jurgelienei (Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai),
Daivai Kavaliūnienei (Vilniaus Užupio gimnazijos matematikos mokytojai),
Aurelijai Kunigėlienei (Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos pradinių klasių mokytojai),
Astai Okunevičienei (Vilniaus Vaduvos darželio-mokyklos pradinių klasių mokytojai),
Loretai Petrylienei (Vilniaus Pavilnio progimnazijos pradinių klasių mokytojai),
Jurgitai Turlienei (Vilniaus Maironio progimnazijos muzikos mokytojai),
Rimantui Valančauskui (Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro vadovui),
John‘ui Omolo (Marinos Mižigurskajos privačios gimnazijos ir neformalaus ugdymo įstaigos MB „Jambo“ grupės anglų kalbos mokytojui).

„Vilniaus metų mokytojo 2020 vardą“ pelno ikimokyklinio, neformaliojo vaikų švietimo ir bendrojo ugdymo įstaigų vadovai:
Janina Danienė (Vilniaus lopšelis-darželis „Pasakaitė“),
Daina Valackienė (Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija),
Ana Staniukėnienė (Vilniaus Senvagės gimnazija),
Rebecca Juras (Vilniaus Tarptautinė Mokykla).

Vilniaus metų tėvais, globėjais išrinkti
Nedas Bobinas (Vilniaus jėzuitų gimnazija) ir Agneška Kozlovska (Vilniaus Lazdynų mokykla).

Mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė atkreipė dėmesį, kad Vilniuje daugiau nei 15 tūkstančių gerbiamų mokytojų, asmenybių, kuriomis vilniečiai didžiuojasi: „Mokytojai kasdien dalija savo žinias, šilumą ir meilę, o ypač svarbūs ir ypatingi yra pirmieji mokytojai darželiuose, kurie rūpinasi imlia mažųjų vilniečių aplinka, nes tai, ką gauna patys mažiausi – pagrindas visam tolimesniam ugdymui“.

Mokytojus šventinį vakarą ypatingai jautriai pasveikino maestro Kostas Smoriginas, smagiai koncertavo ir išjudino grupė „The Dittes“.   
Visi 81 pasiūlyti kandidatai „Vilniaus metų Mokytojo 2020“ vardui gauti buvo pakviesti į rytoj vyksiantį literatūros festivalį „Open books“.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą