Gamta ir gyvūnai

Sostinėje – 90 aikštelių nupuoštoms eglėms ir Kalėdų miškas – gyvoms

Žiemos šventėms baigiantis, gyventojai raginami pasinaudoti Vilniaus miesto savivaldybės įrengtu kalėdinių eglučių surinkimo tinklu. Specialiai tam skirtų vietų kasmet vis daugiau, šį sezoną jų suplanuota per 90, jos visos bus parengtos naudoti iki Trijų karalių dienos – sausio 6-osios. 

Vilniaus savivaldybė primena, kad idėja palikti eglutes prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių ar tiesiog išmesti pro balkoną – labai prasta. Už savo ir kaimynų aplinkos teršimą gresia bauda iki 600 eurų.  Su  atliekų  vežėjais susitarta, kad iš specialių surinkimo vietų utilizuoti ar į kompostavimo aikšteles eglės bus vežamos visą sausio mėnesį. 

Taip pat eglutes galima priduoti visose Vilniaus regione esančiose didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėse (šios tinkamos labiau). Priimamos ir vazonuose įsodintos eglutės – jos vėliau bus sodinamos atliekų surinkimo teritorijose. Aikštelių sąrašą, adresus, darbo laiką bei kitą aktualią informaciją rasite čia – https://www.vaatc.lt/aiksteles/

Verta pagalvoti ir apie tai, kad eglutės tinkamos antriniam panaudojimui. Jos puikiai uždengs jautrius šalčiui augalus sode ar kieme, jei tuo dar nespėjote pasirūpinti, be to, plonas eglės šakų sluoksnis gali būti puikus komposto dėžės pagrindas. 

Jei šventėms pasipuošėte gyvą kalėdinę eglutę, kviečiame prisijungti prie Kalėdų miško kūrimo –  Vilniaus miesto savivaldybė planuoja naują, kasmete tapsiančią akciją, kuri padėsi išsaugoti bent dalį žaliaskarių ir kartu sukurs įspūdingą žaliąją erdvę netoli Verkių rūmų, Verkių regioniniame parke. 

Planuojama, kad eglutes Kalėdų miške bus galima sodinti nuo kovo mėnesio, tačiau viskas priklausys nuo oro sąlygų. Tiksli sodinimo data bus paskelbta puslapyje www.vilnius.lt/kaledumiskas. O iki tol nepamirškite savo eglučių laistyti ir apipurkšti jų šakas.  

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą