Studijos - Karjera

Socialinė akcija „Užkrėsk gerumu“ kviečia gerais darbais įveikti patyčias

Apie šešiasdešimt šalies darželių ir mokyklų jau prisijungė prie 2019 m. kovą rengiamos socialinės akcijos „Užkrėsk gerumu!“ ir ėmėsi daryti gerus darbus šalia esantiems, tokiu būdu mokydamiesi prisiimti atsakomybę už savo pačių bei aplinkinių gerovę.

Ši gerų darbų akcija – tai Lietuvos vaikų ir jaunimo centro atsakas į emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ skelbiamą sąmoningumo didinimo mėnesį „Be patyčių“. Ji organizuojama, siekiant padėti pedagogams ugdyti jaunosios kartos emocinius bei socialinius gebėjimus, stiprinti vertybes, taip pat spręsti visuomenėje įsigalėjusias abejingumo, atskirties ar patyčių problemas. 

Pirmieji gerumo viruso skleidėjai jau pradeda dalintis savo gerumo iniciatyvų įspūdžiais. Pavyzdžiui, Utenos darželio „Šaltinėlis“ bendruomenė miesto globos namų gyventojams dovanojo koncertą ir savo rankytėmis sukurtus angeliukus bei kartu su Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentu surengė vaišes Skaistašilio miško gyventojams. O Klaipėdos darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinukai surengė Užgavėnių žaidynes patiems mažiausiems darželio vaikams.

Pirmąjį pavasario mėnesį gerų darbų žada būti pačių įvairiausių – nuo nuoširdžių mokyklos darbuotojams iki maisto rinkimo, kojinaičių mezgimo ar emocinių bei socialinių įgūdžių stiprinimo akcijų.

Pavyzdžiui, Jurbarko Naujamiesčio progimnazija vykdo net keletą akcijų: visą kovą čia vyks „0,5 obuolio – sąmoningumo pradžia“, kurios metu vyresnieji gimnazistai, kartu su įstaigos psichologe bei socialine pedagoge, padės mokyklos pradinukams įveikti įvairius kasdieninius sunkumus. Gimnazistai taip pat vykdys socialinę iniciatyvą „10 Ačiū…“ – dėkos progimnazijos aptarnaujančiam personalui: valytojoms, bibliotekininkams, kiemo darbininkams, raštinės darbuotojams, buhalteriams ir kitiems.

Kauno Jono Laužiko mokyklos specialiųjų ugdymosi poreikių turintys ugdytiniai lankys Slaugos ligoninėje gyvenančius senelius ir padovanos jiems savo pagamintas knygeles „Mano knygelė – Tau“.

Vilniaus Lazdynų mokyklos mokiniai rengs „Pyragų dienąׅ“, kurios metu surinktas lėšas ketina paaukoti vaikų gydymo įstaigai. Taip pat megs kojinytes ir dovanos jas neišnešiotukams.

Daugiau apie socialinę akcija „Užkrėsk gerumu“ – ČIA. (https://lvjc.lt/uzkresk-gerumu/).

Pranešimą paskelbė: Jūratė Janavičienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą