Laisvalaikis

Skonių kupini 3 nealkoholiniai kokteiliai, leisiantys maloniai atsigaivinti karštą dieną

Vasariški karščiai daugelį verčia vis dažniau ieškoti, kuo atsigaivinti. Tokiu atveju dažnai nepamainoma tampa stiklinė šalto ir gaivaus gėrimo. O čia fantazijai jau ribų nėra: jei vieni renkasi paprastą ar gazuotą vandenį, kiti – sultis ar gazuotus gėrimus, treti leidžiasi į skonių paieškas ir bando atrasti kažką naujo. Pastaruoju metu vis labiau ryškėjant tendencijai alkoholinius gėrimus keisti sveikesnėmis alternatyvomis be alkoholio, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai kviečia išbandyti nealkoholinių kokteilių alternatyvas, kurias kiekvienas gali pasigaminti savo namuose.

Nealkoholiniu alumi nebeapsiribojama

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pastebi, kad vis daugiau lietuvių propaguoja sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimo būdą, o šią tendenciją lydi auganti nealkoholinių gėrimų ir kokteilių paklausa. Prekybos tinklo atstovės teigimu, vien nealkoholinio alaus ir nealkoholinių alaus kokteilių pardavimai nuo 2017 metų išaugo daugiau nei dvigubai. Tačiau norėdami atsigaivinti tik nealkoholiniu alumi gyventojai neapsiriboja.

„Ieškodami įdomesnių skonių lietuviai vis dažniau patys namuose išmėgina įvairius klasikinių kokteilių receptus ar naujas jų interpretacijas. Tai rodo ir auganti tokių populiariems kokteiliams reikalingų ingredientų kaip žalioji citrina, kokoso kremas, ananasų ar pomidorų sultys, mėtos ir žinoma, ledukų paklausa. Turint omenyje didėjantį lietuvių dėmesį savo mitybai, sveikesnei gyvensenai, galima manyti, kad vis dažniau namuose ar gamtoje renkamasi mėgautis ir gaivintis nealkoholiniais kokteiliais, kurie populiarėja visame pasaulyje“, – sako E. Dapkienė.

Skonis tas pats, o galvos neskaudės

Tuo metu „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė sako, kad rinktis būtent nealkoholinius įvairių kokteilių variantus yra išties verta – ne tik dėl to, kad jie nevaržo galimybių keliauti, aktyviai leisti laisvalaikį, bet ir todėl, kad yra sveikesni.

„Nealkoholinės alternatyvos klasikiniams kokteiliams vis labiau užkariauja lietuvių širdis ir tai neturėtų stebinti. Pavyzdžiui, nealkoholinėje populiariosios „Kruvinosios Merės“ versijoje, dar žinomoje kaip „Nekaltoji Merė“, netgi yra ir naudingųjų medžiagų. Štai pomidorų sultys pasižymi dideliu vitaminų, antioksidantų ir kitų žmogaus organizmui reikalingų mikroelementų kiekiu. Todėl verta rinktis kuo natūralesnes ir kuo mažiau natrio ar pridėtinio cukraus turinčias pomidorų sultis. O taip pat į kokteilį įeina ir viena sveikiausių daržovių laikomas salieras“, – pasakoja B. Baratinskaitė.

Pašnekovės teigimu, „Nekaltosios Merės“ kokteilis yra tik vienas pavyzdys iš daugumos, kaip kokteilis be alkoholio tampa sveikesne alternatyva įprastam gėrimui. Skirtinguose kokteiliuose galima mėgautis įvairiomis uogomis, kokosų pienu ir citrusiniais vaisiais – kiekvienas iš jų praturtintas reikalingiausiais vitaminais, todėl kokteilį begeriantis žmogus ne tik atsigaivins, bet ir pasirūpins savo sveikata.

Ta proga maisto gamybos ekspertė dalijasi 3 nealkoholinių kokteilių receptais, kurie atgaivins ir karščiausią vasaros dieną.

„Nekaltoji Merė“

4 kokteiliams prireiks: 2 stiklinių pomidorų sulčių, ¼ stiklinės marinuotų agurkėlių marinato, 4 nedidelių saliero stiebų su lapeliais, 4 citrinos skiltelių, 2 šaukštų citrinos sulčių, 1 šaukštelio aštraus čili padažo, 1 šaukšto krienų, 1 šaukštelio Vorčesterio padažo, žiupsnelio smulkinto kajeno pipiro bei pagal poreikį 6 alyvuogių.

Norint paruošti kokteilį didesniame ąsotyje paprasčiausiai sumaišykite pomidorų ir citrinų sultis, agurkėlių marinatą, krienus, kajeno pipirus bei Vorčesterio ir aštrųjį čili padažus. Viską gerai išmaišykite ir supilkite į atskiras stiklines su ledukais.

Į kiekvieną stiklinę įdėkite po saliero stiebą, citrinos skiltelę ir, esant poreikiui, pagarinkite keliomis alyvuogėmis. Paruoštą kokteilį būtinai laikykite šaltai.

Sveikuoliškas „Mojito“

2 kokteiliams reikės: 2 žaliųjų citrinų, 20 mėtos lapelių, 320 ml gazuoto vandens, poros saujų grūsto ledo.

Visų pirma, supjaustykite žaliąsias citrinas skiltelėmis. Į aukštą stiklinę dėkite jas ir mėtas. Dedant žaliosios citrinos skilteles į stiklinę išspauskite šiek tiek jos sulčių. Viską pamaišykite ir pagrūskite, nevengiant išspausti žaliosios citrinos sulčių ir mėtos kvapo. Tuomet į stiklinę dėkite grūstą ledą ir ant viršaus pilkite gazuotą vandenį. Vėliau galite pasirūpinti šiaudeliu ir papuošti kokteilį dar keletu mėtos lapelių.

Nealkoholinės „Pina Colados“

4 kokteiliams reikės: 2 stiklinių ananasų sulčių, ¾ stiklinės kokoso kremo, 4 stiklinių ledukų, o papuošimui – po porą ananaso skiltelių ir vyšnių bei kokteiliams skirtų skėtukų.

Ananasų sultis ir kokoso kremą supilkite į trintuvą. Į jį taip pat sudėkite ledukus ir viskas plakite apie 30–60 sekundžių, kol gausite vientisą masę. Išpilstykite ją į keturias, ledukais pripildytas stiklines. Kiekvieną jų papuoškite ananaso skiltele, vyšnia ir, žinoma – kokteiliams skirtu skėtuku.

„Sveikinu kiekvieno pasirinkimą rinktis nealkoholinius kokteilius karštą vasaros dieną, tačiau taip pat nepamirškite, kad bet kuriuo atveju, per didžiausius karščius visuomet nepakeičiamas išliks vanduo.  O pati geriausia gaivaus gėrimo alternatyva yra itin paprasta – atšaldykite vandenį ir gardinkite jį citrinomis, apelsinais, greipfrutais, uogomis, mėtomis ar netgi agurku“, – dalijasi patarimais maisto gamybos ekspertė.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą