Laisvalaikis

Skelbiamos 3 datos, kuomet Vilniaus TV bokštas priims žmones su judėjimo negalia

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) su Lietuvos neįgaliųjų organizacijomis sutarė, kad šiemet Vilniaus TV bokštas 3 dienas atvers duris žmonėms su judėjimo negalia ir sudarys galimybę jiems pakilti į bokšto viršuje esančią apžvalgos aikštelę. Artimiausia atvirų durų diena judėjimo neįgaliesiems – birželio 27-oji. Taip pat žmonėms vežimėliuose bus suteikta galimybė pakilti į Vilniaus TV bokštą liepos 22 ir rugsėjo 23 dienomis.

Šiomis dienomis Telecentras organizuos budintį personalą, kuris bus pasirengęs žmonių su judėjimo negalia evakuacijai nešimo būdu, jeigu kiltų ekstremali situacija.

Žmonių su judėjimo negalia lankymasis Vilniaus TV bokšte buvo apribotas po 2017 m. rudenį įvykusio restorano “Paukščių takas” uždūminimo incidento, jungiant šildymo sistemą. Po jo įmonės administracija, atsižvelgusi į priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos rekomendacijas, atliko lankytojų saugumo užtikrinimo priemonių ir ekstremalios situacijos valdymo taisyklių peržvalgą. Įmonė taip pat atsakingai įvertino faktą, kad dėl evakuacinės laiptinės siaurumo ir statumo neįmanoma užtikrinti asmens su judėjimo negalia evakuaciją standartiniais būdais ir kad vienintelis praktiškas būdas jį evakuoti – tai nunešti apačion ant pečių.

“Labai džiaugiuosi, kad po diskusijų su neįgaliųjų organizacijomis, Seimo nariu Justu Džiugeliu, Lygių teisių kontrolieriaus tarnyba ir kitomis žinybomis pavyko rasti abiems pusėms priimtiną kompromisą, kuris leis užtikrinti galimybę žmonėms su judėjimo negalia keletą  kartų per metus saugiai apsilankyti aukščiausiame Lietuvos pastate, pasigrožėti Vilniaus ir jo apylinkių vaizdais” – teigia Telecentro vadovas Remigijus Šeris.

3 dienos per metus, kurios būtų dedikuotos judėjimo neįgaliesiems,  yra laikina priemonė. Telecentras žmonių su judėjimo negalia lankymosi TV bokšto apžvalgos aikštelėje klausimą tikisi iš esmės išspręsti numatomo TV bokšto kapitalinės rekonstrukcijos projekto metu, į techninės užduoties sąlygas rekonstrukcijos projektui parengti įtraukiant punktus, susijusius su neįgaliųjų asmenų sauga ekstremaliose situacijose.

Pranešimą paskelbė: Valdas Kaminskas, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą