Studijos - Karjera

Skelbiamas konkursas lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijai gauti

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia konkursą 2020 m. lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijai gauti. Kandidatūras galima siūlyti iki šių metų spalio 22 d.

Pretendentus premijai gauti gali siūlyti lituanistinės mokyklos, įstaigos ar organizacijos, užsiimančios lituanistiniu švietimu užsienyje, užsienio lietuvių bendruomenės, taip pat pavieniai asmenys. Savo kandidatūrą gali teikti ir lituanistinį švietimą vykdantis asmuo asmeniškai.

Pretendentai bus atrenkami atsižvelgiant į šiuos kriterijus: mokinių ar studentų laimėjimai ir pažanga, aktyvi ir kūrybiška lituanistinio švietimo veikla, pilietiškumo, tautinės tapatybės ir kitų vertybių diegimas lietuvių bendruomenei.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai reikia pateikti prašymą svarstyti kandidatūrą, dokumentus, įrodančius lituanistinio švietimo veiklos patirtį, mokinių ar studentų egzaminų, olimpiadų, konkursų, parodų, varžybų ir kitus sėkmingo mokymosi rezultatus, medžiagą, liudijančią apie aktyvią ir kūrybišką lituanistinio švietimo veiklą, kitus lituanistinio švietimo veiklos nuopelnus, rekomendacijas. 

Premijos dydis – 50 BSI (1950 eurų). Premiją numatoma teikti kartu su Lietuvos metų mokytojo premijos teikimu.

Lituanistinio švietimo mokytojo ar dėstytojo premija įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. nutarimu. Premija konkurso būdu skiriama asmenims, vykdantiems ar vykdžiusiems lituanistinį švietimą užsienyje, už nuopelnus lituanistinio švietimo veikloje, mokinių, studentų pasiekimus. Konkursas šiemet skelbiamas ketvirtą kartą. Premiją yra gavę Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas ir lietuvių kalbos dėstytojas prof. Vidas Kavaliauskas, Londono darželio / mokyklos „Obelėlė“ direktorė Alvija Černiauskaitė, Seinų „Žiburio“ mokyklos mokytoja, viena iš šios lietuviškos mokyklos įkūrėjų Irena Gasperavičiūtė.

Prašymus svarstyti kandidatūras ir kitus dokumentus reikėtų siųsti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Užsienio lietuvių skyriui el. paštu Ruta.Stanaitiene@smm.lt.

Daugiau apie konkursą rasite ministerijos interneto svetainėje

https://www.smm.lt/web/lt/konkursai/kiti-konkursai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt

Pranešimą paskelbė: Alma Vijeikytė, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą