Gamta ir gyvūnai

Silvestica Green Forest Lithuania UAB veiklos planai Šimonių girioje

Visuomenei keliant klausimus dėl Silvestica Green Forest Lithuania UAB veiklos Šimonių girioje, informuojame:

Silvestica yra Europoje veikiantis alternatyvaus investavimo fondas, skirtas ilgalaikėms investicijoms į miško žemę Šiaurės ir Baltijos šalyse. Fondo vertės prieaugis galiausiai skiriamas slaugytojams, ugniagesiams, tarnautojams ir kitiems asmenims, pasirinkusiems kaupti lėšas senatvės pensijoms. Darbui Lietuvos miškuose Silvestica yra subūrusi puikią komandą. Daugelis iš mūsų yra gimę ir užaugę kaimo apylinkėse, greta miško. Kartu sodiname savo miškus ir dedame visas pastangas juos prižiūrėti. Per pastaruosius kelerius metus Baltijos šalyse pasodinome 5 milijonus sodinukų. Mūsų veikla turi teigiamą poveikį CO2 atžvilgiu dėl subalansuotos miškų įveisimo, atkūrimo, priežiūros ir medienos ruošos veiklos. Manome, kad tvari miškininkystė yra puiki žiedinės ekonomikos priemonė, padedanti atsiriboti nuo iškastinio kuro ir kurti darbo vietas Lietuvos kaime.

Natura 2000 tinklui priklausančioje Šimonių girioje turime 230 hektarų miško. 2021 metais mūsų įmonė nusprendė gamtosaugos tikslais atrinkti valdas su gamtiniu požiūriu vertingiausiais miškais ir saugoti juos papildomai. Šimonių girioje atrinktų gamtosauginių sklypų plotas yra 18 hektarų, o iš viso mūsų įmonė investuoja į biologinės įvairovės skatinimą daugiau nei 1 300 hektarų visoje Lietuvoje. Didžioji dalis šio miško paliekama augti be žmogaus įsikišimo. Kai kuriais atvejais mes juos kvalifikuotai tvarkome, kad padidintume biologinę įvairovę. Taip išreiškiame savo socialinę atsakomybę už galimą poveikį aplinkai ir susilaikome nuo leidžiamos ūkinės veiklos. Mūsų tvarios miškininkystės pastangos patvirtintos FSC sertifikatu, rodančiu, kad mūsų ekonominė veikla miškuose vykdoma užtikrinant aplinkos vertybių apsaugą ir yra naudinga vietos žmonėms bei darbuotojams.

Likusiuose įmonės miškuose Šimonių girioje, kurių 80% sudaro pušynai, artimiausiais metais 177 hektarų plote miško kirtimo veikla nenumatyta. 13 hektarų plote planuojami pagrindiniai kirtimai, 22 hektarų plote – ugdomieji kirtimai. Pabaigus kirtimus visuomet sutvarkome miško kelius, jeigu jie buvo pažeisti medienos gabenimo metu. Pareiga saugoti kelius ir juos tvarkyti numatyta visose su rangovais sudaromose sutartyse, o sutarčių vykdymą prižiūri patyrę miškininkystės specialistai. Jie taip pat patikrina, ar atlikti kirtimai atitinka įvairių teisės aktų nustatytus reikalavimas.

Mūsų įmonė nuolat bendrauja su visuomene ir asmeniškai atsako tiek į privačių asmenų, tiek į organizacijų paklausimus dėl vykdomos veiklos. Kylant klausimams kviečiame bendruomenes atstovaujančias organizacijas susitikti ir aptarti visus rūpimus klausimus. Tiesiogiai susisiekti su bendrove galima kreipiantis į jos valdybos narę Dovilę Aukštuolytę-Kapp, elektroniniu paštu dovile.aukstuolyte@3law.eu

Pranešimą paskelbė: Dovilė Aukštuolytė-Kapp, Silvestica Green Forest Lithuania UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą