Gamta ir gyvūnai

Siekiant tausoti žuvų išteklius, žvejyba Baltijos jūroje kontroliuojama visą parą

Pirmasis šių metų ketvirtis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos pareigūnams buvo ypač intensyvus. Nepaisant šalyje paskelbto karantino, laikantis būtinųjų saugumo reikalavimų, per šį laikotarpį įvykdyta žymiai daugiau žvejybos kontrolės reidų Baltijos jūroje ir priekrantėje, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Dėl labai palankių oro sąlygų žvejyba Baltijos jūroje šių metų sausio–kovo mėnesiais buvo ypač suaktyvėjusi. Todėl žvejybos kontrolės reidai atviroje jūroje ir priekrantėje buvo vykdomi visą parą.

Pirmaisiais šių metų mėnesiais surengti 2 bendri reidai su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės pareigūnais Kopgalio užkardoje stabdant ir tikrinant žvejų mėgėjų laivus. Tikrinant žuvininkystės produktų pardavimo vietas, atliktas 1 patikrinimas kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnais. Iš viso organizuoti 8 tiksliniai žvejybos kontrolės reidai, kurių tikslas – patikrinti žvejus mėgėjus, žvejojančius lašišas ir šlakius Baltijos jūroje.

Per 2021 m. pirmąjį ketvirtį Žuvininkystės tarnybos laivu „Vakaris“ ir žvejybos kontrolei naudojamomis valtimis su pakabinamaisiais varikliais Baltijos jūroje buvo organizuota 13 žvejybos kontrolės reidų, kurių metu buvo patikrinti 39 verslinės žvejybos laivai.

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius atlikta 20 reidų pakrantėje, žvejybos įmonių žuvų iškrovimo vietose. Jų metu patikrinti 67 laivai. Taip pat patikrinta 13 transporto priemonių, kuriomis buvo gabenta 107 644 kg iš žvejybos laivų iškrautų žvejybos produktų.

Iš viso per šių metų pirmąjį ketvirtį Lietuvos žvejybos įmonės Baltijos jūroje ir priekrantėje sugavo 7 484 t įvairių rūšių žuvų. Pagrindinę žvejybos laimikio Baltijos jūroje dalį sudarė: 5 981 t Baltijos šprotų, 1 404 t strimelių ir 2 t upinių plekšnių. Per 2020 m. tą patį laikotarpį Lietuvos žvejybos įmonės Baltijos jūroje (įskaitant priekrantę) sugavo  7 122 t įvairių rūšių žuvų.

Per 2021 m. pirmąjį ketvirtį Žuvininkystės tarnybos pareigūnai Baltijos jūroje, Klaipėdos ir Šventosios uostuose patikrino 146 žvejų mėgėjų pramoginius laivus. Jūroje patikrinti 106 žvejai mėgėjai. Krante patikrinti 192 iš jūros grįžę žvejai mėgėjai ir 10 žvejų mėgėjų, žvejojusių nuo Palangos tilto. Iš viso reidų metu buvo patikrinti 308 žvejai mėgėjai. Dažniausias šių metų žvejų mėgėjų  laimikis – lašišos,  kurių sugauta 121 vnt. (637 kg).

Už nustatytus mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus paskirtos nuobaudos – įspėjimai. Tikrinant žuvininkystės produktų pardavimo vietas, nustatyti du pažeidimai, kurie perduoti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai tolimesniam tyrimui. Už nustatytus galimai sunkius verslinę žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, baigus šiuo metu atliekamus administracinius tyrimus, gresia piniginės baudos ir padarytos žalos žuvų ištekliams jūrų vandenyse atlyginimas.

Primename, kad Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrius nuolat vykdo žvejybos kontrolę ir stebėseną, prižiūrėdamas verslinę, specialiąją ir mėgėjų žvejybą Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje). Taip kovojama su neteisėta, nedeklaruota ir nereglamentuota žvejyba.

Pranešimą paskelbė: Rita Šakinytė, Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą