Gamta ir gyvūnai

Šiaulių meras kreipėsi į Ministrę Pirmininkę ir kviečia greičiau ištaisyti klaidas, už kurias moka visi Lietuvos gyventojai

Šiaulių meras Artūras Visockas kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, Aplinkos ministeriją ir Šiaulių krašto bičiulių parlamentinę grupę, prašydamas konstruktyvaus dialogo ir įsiklausimo į vandentvarkos sektoriaus ir savivaldos atstovų keliamas problemas. Mero teigimu, dėl perteklinio vandentvarkos įmonių apmokestinimo, mokestinė našta nepelnytai didinama vandens vartotojams – gyventojams.

Šiaulių meras Artūras Visockas prašo nedelsiant organizuoti susitikimą sukviečiant visas suinteresuotas šalis – Lietuvos savivaldybių asociacijos, vandentvarkos sektoriaus bei centrinės valdžios atstovus, kad būtų galima kuo greičiau pradėti spręsti situaciją į kurią buvo įstumtos visos vandenį tiekiančios ir nuotekas tvarkančios miestų ir miestelių įmonės.

Dėl Vyriausybėje priimtų sprendimų, nuo 2021 m. drastiškai didėja mokesčio už aplinkos teršimą tarifai, nepaisant to, kad daugelis savivaldybių vandentvarkos įmonių išvalo nuotekas iki leidimuose ir teisės aktuose nustatytų normatyvų.

Artūras Visockas įsitikinęs, kad dėl perteklinio vandentvarkos įmonių apmokestinimo išaugus šio sektoriaus išlaidoms, jos guls ant visų vandens vartotojų pečių. Didėjančios mokestinės prievolės yra nesuderinamas su socialiai jautria geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainodaros politika, mažina vandentvarkos sektoriaus investicinius pajėgumus.

Šiaulių mero Artūro Visocko rašte pateikiamas Šiaulių m. nuotekų valyklos pavyzdys, kai mokestis už aplinkos teršimą didės daugiau nei 4 kartus.  Tai neproporcingai didelis šuolis, turint galvoje, kad tarša išvalytose nuotekose nepadidėjo.

„Ši problema jau seniai yra žinoma regionuose bei centrinėje valdžioje, tačiau nesiimama jokių veiksmų jai spręsti. Kadangi nėra konstruktyvios komunikacijos šiuo klausimu, prašau Jūsų kaip galima greičiau organizuoti susitikimą sukviečiant visas suinteresuotas šalis – Lietuvos savivaldybių asociacijos, vandentvarkos sektoriaus bei centrinės valdžios atstovus. Tikiuosi,  įsiklausymas į regionus ir bendradarbiavimas leis greičiau ištaisyti padarytas klaidas, už kurias moka visi Lietuvos gyventojai“, – teigiama Šiaulių mero Artūro Visocko rašte.  

Įvairiu lygmeniu šia tema jau ne kartą reikšti nuogąstavimai, teikti argumentuoti siūlymai ir pastebėjimai, tačiau dažniausiai buvo sulaukiama formalaus atsakymo, kuriuo leidžiama suprasti, kad objektyvių veiksmų ir toliau neketinama imtis. Dar pavasarį Aplinkos ministerijai teiktas Šiaulių ir Kauno merų pasirašytas raštas, ne kartą sprendimų ieškota kreipiantis į Seimo narius ir Lietuvos savivaldybių asociaciją.

Pridedamas Šiaulių mero raštas

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą