Laisvalaikis

Šiandien – Tarptautinė kavos diena: kaip išmaniai paruošti skanesnę kavą namuose?

Daugiau nei pusė (53 proc.) Lietuvos gyventojų neįsivaizduoja savo dienos be puodelio kavos, rodo tyrimų bendrovės „Kantar“ duomenys. Lietuviai vis dažniau atsigręžia į jos gėrimo kultūrą – Vilniuje jau kelis metus vyksta didžiausias kavos  festivalis Baltijos šalyse. Šiandien, spalio 1-ąją, minima Tarptautinė kavos diena mums primena apie išmaniąsias technologijas, kurios leis geriau susipažinti su jos istorija ir pasiruošti puikų gėrimą nesvarbu, kur bebūtume.

„Kol svarstote, kaip pasiruošti puodelį puikios kavos, kuri nesiskirtų nuo tos, kurią gaunate kavinėje, jums į pagalbą ateina išmaniosios technologijos. Naudodami mobiliąsias programėles, galėsite daugiau sužinoti apie skirtingus filtruotus kavos ruošimo būdus ar išmokti piešti ant kavos putų. Išmanus kavos aparatas leis kurti naujus receptus, gauti priminimus apie besibaigiančias pupeles, o išmanūs kelioniniai puodeliai – užsivirti vandens stovyklaujant“, – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė.

 Nuo ruošimo instrukcijų iki piešinių meno

Šiandien tarp populiariausių išmaniųjų programėlių telefonams galima rasti daugybę, skirtų filtruotai kavai. Filtruota kava (angl. Brew coffee) – kavos pupelių gėrimas, kuris ruošiamas specialiu filtravimo aparatu arba tiesiai per filtrą. Jos skonis labai skiriasi nuo kartaus ir intensyvaus espreso – ji daug švelnesnė ir aromatingesnė.

„Norėdami namų sąlygomis pasiruošti filtruotos kavos puodelį, iš pradžių išsirinkite programėlę, kuri bus jūsų asmeninis pagalbininkas. Viena populiariausių ir kavos gurmanų labiausiai rekomenduojamų – „BrewTime“ („Android“ ir „iOS“). Čia sužinosite, kaip tinkamai paruošti filtruotą kavą net 12 skirtingų būdų. Detalių instrukcijų autorius – visame pasaulyje labai gerai žinomas kavos ekspertas Scott Rao. Panašias funkcijas siūlo ir kitos programėlės: „Intelligentsia Coffee“ („iOS“), „Acaia Coffee“ („Android“ ir „iOS“) ir „Coffee.cup.guru“ („Android“ ir „iOS“). Tiesiog pasirinkite, kokią kavą norėsite paruošti, o programėlė pateiks detalią instrukciją kaip tai padaryti“, – pasakoja A. Adomaitytė.

Norintiems ne tik grožėtis meniškais piešiniais ant kavos putų, bet ir patiems tokius kurti, labai pravers išmaniosios programėlės, tokios kaip „Latte art“ („Android“) ar „Art of Coffee“ („iOS“). Abi programėlės leis pažinti ir išmokti kavos putų subtilybių, peržiūrėti detalius mokomuosius vaizdo įrašus, o vėliau tuo, ką išmokote, pasidalinti su draugais. „iPhone“ telefonams pritaikyta programėlė „Art of Coffee“ („iOS“) kainuoja 3,49 Eur.

Verdantis vanduo be virdulio – jokių problemų

Pasiruošti puodelį gardžios kavos padeda ir tokie kasdieniai atributai, kaip kelioninis puodelis. Dar visai neseniai pagrindinė jo funkcija buvo išlaikyti gėrimą šiltą, tačiau šiandien galime patys kontroliuoti jo temperatūrą ar net užsivirti vandens. Tai ypač patogu stovyklaujant – užuot tam tikslui kūrus laužą, užteks panaudoti išmanų kelioninį puodelį.

„Kavos mėgėjai išrankūs ne tik kavos rūšiai, bet ir gėrimo temperatūrai. Laimei, šiandien rinkoje galima rasti išmanių kavos puodelių su temperatūros valdymo funkcija. Ji leis visą dieną pagal savo poreikius kontroliuoti gėrimo temperatūrą. Visiškai įkrauta baterija tarnaus iki kelių valandų, o jeigu puodelis turi įkrovimo padėkliuką ir per USB yra prijungtas prie išmanaus prietaiso – visą dieną“, – sako „Bitės Profė“ ir priduria, kad nemažai rinkoje esančių puodelių galima įkrauti ir įkišus įkrovimo kabelį į įkrovimo lizdą automobilyje.

Pasak A. Adomaitytės, išmanų puodelį galima lengvai valdyti pirštais bakstelėdami jutikliniame ekrane arba per specialiai tam sukurtas išmaniąsias programėles. Daugelis išmaniųjų puodelių leidžia palaikyti temperatūrą nuo 30 iki 90 °C, todėl mėgautis kava galės tiek šaltesnį, tiek karštesnį gėrimą mėgstantys žmonės. Populiariausi išmanūs kavos puodeliai: „Ember Temperature Control Travel Mug“, „Cauldryn Temperature Controlled Travel Mug“, „Best Temperature Control Smart Mug“ ir kt.

Išmanus kavos ekspertas namuose

Daugelis rinkoje siūlomų aparatų ne tik leidžia rinktis iš kelių ar keliolikos skirtingų kavos rūšių, bet ir įsimena, kokią kavą jūs ar jūsų šeimos nariai mėgstate. O kad naudotis funkcijomis galėtumėte ne tik patogiai, bet ir greitai, įvairūs gamintojai kuria joms valdyti skirtas mobiliąsias programėles.

„Kavos aparatų rinkoje šiandien jau galite rasti tokių išmanių įrenginių, kuriuos lengvai valdysite sėdėdami kambaryje ar gulėdami lovoje iš savo išmanaus įrenginio ar planšetinio kompiuterio. Specialiose programėlėse matysite, kada laikas papildyti kavos pupelių ar vandens talpą, išvalyti aparatą. Taip pat galėsite išsaugoti ir keisti kavos gėrimų receptus, reguliuoti jau ruošiamo gėrimo stiprumą bei gauti informacijos apie skirtingas kavos pupelių rūšis. Tiesiog prijunkite savo išmanųjį įrenginį prie aparato per „Bluetooth“ ar bevielį interneto ryšį“, – pasakoja „Bitė Lietuva“ išmaniųjų įrenginių ekspertė.A. Adomaitytė priduria, kad tokią galimybę – valdyti kavos aparatą išmaniosiomis programėlėmis – šiandien siūlo  automatiniai kavos aparatai. Vieni populiariausių gamintojų: „Electrolux“, „Nivona“ ir „DeLonghi“.

Daugiau apie kavos mėgėjams skirtus išmaniuosius sprendimus galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „Gravitas Partners”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą