Studijos - Karjera

Septynerių metų darbas atliktas per vienerius metus

Birželio 21 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo apdovanoti The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programos dalyviai iš visos Lietuvos.

DofE programa – 130-yje pasaulio šalių vykdoma jaunimo lyderystės programa, pradėta Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyro princo Filipo iniciatyva prieš daugiau nei 62 metus. Nuo pat 1956-ųjų DofE programoje dalyvaujantis jaunimas išsikelia asmeninius tikslus ir atkakliai jų siekia bendradarbiaudami su vietos bendruomenėmis ir ugdydami savo gebėjimus neformaliu būdu. Per 62-imt du programos įgyvendinimo metus, jos laureatais tapo jaunuoliai, kurie dabar žinomi kaip žymūs filantropai, sėkmingi verslininkai, garbūs savo sričių profesionalai. 

Iškilmingos ceremonijos metu apdovanoti 59 DofE programos dalyviai iš Lietuvos daugiau nei metus laiko neformaliu būdu lavinę savo įgūdžius. Jaunuoliams buvo įteikiami tarptautiniai sertifikatai bei pasiekimus atspindintys ženkleliai, kuriuos vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

DofE programoje dalyvaujantis jaunimas nuo 14 iki 24 metų išsikelia asmeninius tikslus ir nuosekliai jų siekia įvairiose srityse: savanoriauja, lavina savo talentus, įgyvendina tarptautinius projektus, dalyvauja žygiuose gamtoje. Kiekvienas iš jų skyrė ne mažiau kaip 124 val., kad pasiektų apdovanojimo. Per tiek valandų yra galima du kartus peržiūrėti visus jaunimo mėgstamo serialo „Sostų karai“ sezonus arba vieną kartą peržiūrėti visas kultinio serialo „Draugai“ serijas. Prie dalyvių sėkmės šiemet prisidėjo 200 mokytojų ir jaunimui neabejingų žmonių, jie paskyrė 10 000 valandų, o tai prilygsta 7 metų darbui, kurį visi kartu sudėjus atliko per vienerius metus.

Apdovanojimų ceremonijos metu ženklelius įteikusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir Jungtinės Karalystės ambasadorė jos ekscelencija Claire Lawrence pastebi, kad programa Lietuvoje sparčiai vystosi ir vis daugiau jaunų žmonių patiria šios programos naudą.

 Informaciją teikia:

Laura Martusevičienė, programos koordinatorė

Tel. + 370 65424958

El. p. laura.martuseviciene@lvjc.lt

Pranešimą paskelbė: Jūratė Janavičienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą