Sveikata

Seksas vyresniame amžiuje: visi iššūkiai – įveikiami

Sulaukus vyresnio amžiaus pradingsta tiek potraukis, tiek pats seksualumas – maždaug taip pokyčius įsivaizduoja nemaža dalis žmonių. Visgi realybė visai kitokia: nors viskas kinta, seksas iš kasdienybės tikrai niekur nedingsta. Tereikia truputėlio nuoseklių pastangų tam, kad visi mėgavimuisi intymiu gyvenimu kliudantys iššūkiai būtų įveikti. Kelyje į didesnį malonumą praverčia tiek specifinės priemonės, tokios kaip lubrikantai, tiek gyvensenos pokyčiai.

Tinkamas požiūris –sėkmingo intymaus gyvenimo pagrindas

Seksologų teigimu, didžiausia kliūtis siekiant džiaugtis intymumu vyresniame amžiuje – psichologiniai pokyčiai. Net jei gyvenama aktyviai, domimasi sveika gyvensena, tam tikri fiziniai pokyčiai neišvengiami. Dėl to dažnai sumažėja pasitikėjimas savimi, imama kompleksuoti ir vengti sekso manant, kad kūnas yra tiesiog nebepatrauklus. Tai, beje, būdinga ne tik moterims.

Negatyvus požiūris – tai, kas gadina ne tik intymius santykius. Išeitis – ne tik kūno stangrumą, odos lygumą grąžinančios, nemažai kainuojančios procedūros, bet ir tiesiog susitaikymas su natūraliais pokyčiais, vertės juose atradimas. Tam, kad seksas ir vėl džiugintų, neretai būna reikalingos paprastos, fizinį diskomfortą įveikti padedančios priemonės – pavyzdžiui, specialūs lubrikantai. Jos praverčia norint pasitikti pokyčius pozityviai, suprantant, kad amžius padeda mėgautis seksu ilgiau, kokybiškiau, dar daugiau dėmesio skiriant partneriui, atrandant naują intymumo (net ir be sueities) lygmenį, mylintis ne tik dėl orgazmo, bet ir dėl paties privataus, tik tarp dviejų žmonių esančio ryšio.

Nauda – ne tik seksualinis pasitenkinimas

Jei trūksta priežasčių tam, kad ir vėl drąsiai nertumėte į kūniškus malonumus, pateiksime keletą faktų. Ko gero, net nereikia priminti, kad seksas padeda palaikyti raumenų tonusą, gerina nuotaiką ir stiprina santykius. Tačiau gaunama ir gerokai daugiau naudos, kuri ypač svarbi vyresniame amžiuje – pavyzdžiui, gerinama kraujotaka, stiprinama širdis, tad gerėja ir smegenų veikla.

Naudinga ir tai, kad seksas saugo nuo senėjimo. Nemažą dalį moterų po menopauzės kamuoja makšties sausumas, be to, gleivinės sienelės tiesiog išplonėja. Paprastai siekiant išvengti tokių pokyčių lemiamo diskomforto naudojamilubrikantai. Tačiau verta pastebėti, kad reguliarūs intymūs santykiai gerokai sulėtina minėtus procesus. Dar keli sekso privalumai – skausmo slopinimas, miego kokybės gerinimas (o daugelį vyresniojo amžiaus žmonių kamuoja miego sutrikimai, nemiga). Reguliarus santykiavimas taip pat saugo vyrus nuo potencijos sutrikimų. Taigi, puoselėti galimybes mylėtis – išties pravartu.

Kaip įveikti dažniausias kliūtis?

Seksui reikia ne vien nusiteikimo. Pateikiame kelis paprastus sprendimus, kurie padės įveikti galimą tiek fizinį, tiek psichologinį diskomfortą.

• Sportas. Nors toks sprendimas kai kuriems gali pasirodyti neįprastas, jis tikrai vertas dėmesio. Juk judėjimas neabejotinai būtinas ir vyresniame amžiuje. Sportuodami didiname ištvermę, stipriname raumenis, geriname kraujotaką, o tai labai svarbu siekiant didesnio pasitenkinimo ir pačiu kūnu, ir seksu.
• Lubrikantai ir specialūs prezervatyvai. Jie padeda užtikrinti pakankamą makšties drėgmę sueities metu. Be to, esama specialios paskirties prezervatyvų, kurie lėtina arba greitina susijaudinimą, šaldo, šildo. Tokios priemonės praverčia ir tiesiog išsiilgus įvairovės. Svarbu ir tai, kad prezervatyvai apsaugo nuo LPL.
• Sekso žaislai. Jie taip pat leidžia išvengti rutinos, greičiau ir stipriau susijaudinti, iš naujo atrasti antrosios pusės kūną.
• Seksualūs apatiniai. Manote, kad jie skirti tik jaunoms? Smarkiai klystate. Jie net kaip dovana gali padėti įžiebti aistros ugnį. Be to, tinkamai pasirinkusios apatinį trikotažą moterys gali jaustis laisviau, išryškinti kūno privalumus ir taip labiau savimi pasitikėti – o tai geram seksui be galo svarbu.
• Masturbacija. Ji padeda patiems priprasti prie pokyčių, geriau žinoti, kas jaudina kūną. Be to, moterys tokių intymių žaidimų metu gali tiesiog išsiaiškinti, kurie lubrikantai, sekso žaislai joms labiausiai tinka.

Seksas vyresniame amžiuje yra kitoks – daugeliui sunkiau pasiekti orgazmą, trukdo diskomfortas, skausmas, kiek pasikeitę įpročiai ir poreikiai. Vis dėlto santykiai tęsiasi nepriklausomai nuo amžiaus. Ilgainiui pradedame vertinti kitokius dalykus, orientuojamės ne į kiekybę, bet kokybę.

Pabaigai – mokslu grįstas skatinimas: specialistų teigimu, daugiausia naudos turi reguliarus seksas be didesnių pertraukų, nes būtent toks geriausiai apsaugo nuo su amžiumi susijusių neigiamų pokyčių. Tai logiška: juk kuo dažniau kažką darome, tuo geriau tai įvaldome. Tad skirkite seksui laiko ir pastangų: tegul jis ir toliau užtikrina aukštą santykių bei bendrą gyvenimo kokybę.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą