Sportas

Sėkmingai įgyvendintas neįgaliųjų sporto projektas

Nuo 2022 m. rugpjūčio mėn. 2 d. iki 2023 m. lapkričio 30 d. VŠĮ ,,Globasta“ socialinės globos namai, kuriuose gyvena senyvo amžiaus asmenys su negalia, vykdė projektą ,,Sportas Visiems“.

Projekto tikslas – išplėsti teikiamų paslaugų ratą ir pasiūlyti daugiau ir įvairesnės sporto veiklos Globos namų Gyventojams su negalia bei jų artimiesiems, Įstaigos Darbuotojams ir vietos bendruomenei bei ugdyti toleranciją ir mažinti Globos namų Gyventojų socialinę atskirtį.

Projekto metu vyko grupinės sporto veiklos patalpose bei grupinės sporto veiklos lauke šiltuoju metų laiku, kuriose dalyvavo ne tik Globos namų Gyventojai , bet ir artimieji, darbuotojai, Bendruomenės nariai. Bendra aktyvi fizinė veikla, kai kartu ne tik sportuojama, bet ir bendraujama, padedama vienas kitam atlikti veiklas, mažino ne tik Gyventojų socialinę atskirti ir kūrė šiltus, bendradarbiavimu paremtus santykius, bet ir negalios neturintiems žmonėms ugdė empatiją bei toleranciją, gerino visą Globos namų mikroklimatą bei emocinį foną. Fizinio aktyvumo laisvalaikio veiklos vyko tiek grupėse, tiek individualiai, kuomet buvo maksimaliai stengiamąsi atliepti kiekvieno poreikius, parodyti ir išmokyti Gyventojus užsiimti fizinio aktyvumo veikla savarankiškai, ne tik veiklų metu. Sporto Švenčių metu Gyventojai bei kiti dalyviai ne tik susipažino su naujomis fizinio judrumo galimybėmis (pvz, juoko joga, baroflex lazdos ir pan), bet ir įgavo žinių apie sveiką gyvenseną, mitybą bei sporto ir fizinio aktyvumo naudą. Visų Projekto veiklų dėka, buvo praplėstas Globos namų paslaugų spektras bei Projekto dalyviams pasiūlyta įvairesnė, labiau jų poreikiams pritaikyta reguliari fizinio aktyvumo veikla.

Įgyvendinus projektą, toliau aktyviai naudojama visa Projekto metu įsigyta įranga, Gyventojams ir toliau sudaromos galimybės užsiimti fizine veikla, Gyventojai tapo motyvuoti užsiimti fizinio aktyvumo laisvalaikiu. 

Viso projekto vertė 39750,30 eurų. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Pranešimą paskelbė: Živilė Lisovskaja, VšĮ Globasta

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą