Gamta ir gyvūnai

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Vyriausybei nerodant lyderystės ir grįžus prie nomenklatūrinių įpročių, TS-LKD frakcija už urėdijų reformą atsakomybės neprisiims“

2019 m. lapkričio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija, iš aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos neišgirdusi įtikinamų paaiškinimų, vertindama padėtį, kuri susidarė po Konstitucinio Teismo sprendimo, kad Miškų įstatymas dėl priėmimo ypatingos skubos tvarka prieštarauja Konstitucijai, priėmė sprendimą, kad tolesnis išėjimas iš bręstančios krizinės padėties šiame sektoriuje priklausys nuo Sauliaus Skvernelio Vyriausybės, o TS-LKD frakcija balsavimuose dėl urėdijų reformos nedalyvaus.

„Tikėjomės skaidrumo, kai rėmėme reformą, tačiau neatsakyti klausimai dėl ministro ir Vyriausybės kanclerio medžioklės partnerio skyrimo Valstybinės miškų urėdijos direktoriumi, slepiami medžioklės lapai signalizuoja viena – visa korumpuota sistema išsaugota, o politinės lyderystės ginti urėdijų reformą jau neliko. Atsakomybė dėl to, kad miškų sektorius nenugrimztų į chaosą, o reforma nebūtų diskredituota, tenka S. Skvernelio Vyriausybei ir valdančiajai daugumai“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Pasak konservatorių lyderio, prieš beveik dvejus metus TS-LKD palaikė miškų sektoriaus reformą tikėdamiesi didesnio skaidrumo sistemoje ir prieš tai sudarę susitarimą dėl paramos PVM lengvatos šilumai išlaikymui.

„Tuo metu buvo svarbu įvykdyti šią reformą Lietuvai stojant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją, todėl mes palaikėme Vyriausybės ir tuometinio aplinkos ministro Kęstučio Navicko siekį išskaidrinti šį sektorių, kuris buvo apaugęs įvairiais nomenklatūriniais voratinkliais. Vis dėlto, dabar nebelikus nei ministro, nei Vyriausybės valios skaidrinti šį sektorių ir kylant klausimams, ar minėto įstatymo taikymas praktikoje buvo tinkamas, turime rimtų abejonių dėl galimos politinės paramos išlaikymo šiam įstatymo projektui ir palaikyti nuo skaidrumo nusisukusios Vyriausybės neketiname. Visa reforma nusėdo neskaidriai skiriamo VMU vadovo kišenėje“, – teigė G. Landsbergis.

„Valdantieji ne tik nerodo jokios politinės lyderystės, nusigręžė nuo žadėto skaidrumo ir grįžo prie nomenklatūrinių valdymo įpročių, bet ir neatsižvelgia į visuomenės nerimą dėl kirtimų saugomose teritorijose“, – pabrėžė G. Landsbergis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą