Studijos - Karjera

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: „Nacionalinio susitarimo dėl švietimo rengimas iš Vyriausybės oficialiai perkeliamas į Seimą“

2020 m. sausio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

Vakar vėlai vakare Seimo plenariniame posėdyje buvo oficialiai paskelbta apie laikinosios Seimo narių grupės „Dėl Lietuvos švietimo ateities“ sukūrimą, į kurią apsijungė skirtingų frakcijų atstovai, kurie perims iš Vyriausybės pradėtą nacionalinio švietimo susitarimo rengimą. Šios grupės pirmininku paskirtas Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, o jo pavaduotoja – opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojos, Švietimo ir mokslo komiteto narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės teigimu, Seime yra daugiau galimybių pasiekti kokybiškesnį ir tvarų susitarimą negu dirbti su Vyriausybės parengtu pirminiu projektu.

„Vyriausybės pateiktas projektas nebuvo kokybiškai parengtas, su daug eklektiškų idėjų, bet ne su sisteminiais sprendimais. Dar daugiau, jis nebuvo nei aptartas, nei suderintas net su premjero atstovaujamos politinės jėgos lyderiais, atsakingais už švietimo politiką. Tikimės, kad iš skirtingų pagrindinių politinių jėgų sudaryta Seimo narių grupė turi daugiau galimybių pasiekti kokybiškesnį ir tvaresnį susitarimą“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Laikinąją Seimo narių grupę „Dėl Lietuvos švietimo ateities“, atsakingą už nacionalinio susitarimo dėl švietimo parengimą, sudarys Seimo nariai Eugenijus Jovaiša, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Gintaras Steponavičius, Vytautas Juozapaitis, Mindaugas Puidokas, Edmundas Pupinis, Dovilė Šakalienė, Liudas Jonaitis, Paulė Kuzmickienė, Mantas Adomėnas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą