Studijos - Karjera

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas svarstys platformoje „Atviras Seimas“ pateiktus piliečių pasiūlymus dėl skaitmeninių mokymosi priemonių

2023 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Rytoj, lapkričio 15 d., Seimo Švietimo ir mokslo komitetas svarstys Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama paskatinti naujausių technologijų naudojimą mokymo(si) procese. Šį klausimą posėdyje numatoma pradėti svarstyti nuo 10.45 val. (posėdžio pradžia – 10 val.).

Posėdyje bus svarstomi ir pasiūlymai gauti per piliečiams ir organizacijoms skirtą platformą „Atviras Seimas“. Siekiant užtikrinti grįžtamąjį ryšį, pasiūlymus pateikę gyventojai pakviesti dalyvauti nuotoliniame Seimo komiteto posėdyje, kur jie galės pristatyti savo idėjas, jas argumentuoti, dalyvauti diskusijoje su Seimo komiteto nariais. Apie Seimo komiteto priimtus sprendimus dėl pateiktų pasiūlymų gyventojai taip pat bus informuoti „Atviro Seimo“ platformoje. Gyventojai savo pasiūlymus dėl skaitmeninių mokymosi priemonių bei programinės įrangos ugdymo procese galėjo teikti iki spalio 30 d.

Svarstomu įstatymo projektu siekiama atskirti ir apibrėžti skaitmeninių mokymo(si) priemonių ir mokymo(si) programinės įrangos sąvokas. Tai leistų įgyvendinamuosiuose teisės aktuose išgryninti skaitmeninio ugdymo priemonių įsigijimo, naudojimo ir kt. sąlygas. Tikėtina, kad priėmus šias pataisas, mokyklos lėšas, skirtas skaitmeninio ugdymo plėtrai, ims naudoti efektyviau.

Švietimo ir mokslo komiteto posėdis bus tiesiogiai transliuojamas Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“. Susipažinti su komiteto posėdžio darbotvarke galima čia.

Primename, kad šiuo metu platformoje „Atviras Seimas“ gyventojai gali pateikti savo pasiūlymus dėl Valstybės ateities vizijos „Lietuva 2050“. Tai galima padaryti iki lapkričio 20 d. ČIA.

Daugiau informacijos:

 

Švietimo ir mokslo komiteto biuro vedėja

Lina Vingrytė

Tel. (8 5) 209 6879, el. p. lina.vingryte@lrs.lt

 

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą