Studijos - Karjera

Seimo Pirmininkė: „Visuomenė jau vaduojasi iš stereotipų“

2022 m. vasario 11 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kviečia šiandien, vasario 11-ąją, minėti Tarptautinę moterų ir mergaičių moksle dieną.

„Ką tik viešojoje erdvėje kilo diskusijų dėl naujo mūsų Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo. Kai kurie stebėjosi, kad jame nėra nė vienos moters mokslininkės. LMA prezidentas patikino, kad nereikėtų įžvelgti lyčių nelygybės ar seksizmo, nes akademikams taikomas vienintelis – mokslinės veiklos – kriterijus. O šiuo atveju taip jau sutapo, kad skyrių vadovais, kurie ir sudaro prezidiumą, buvo išrinkti vyrai. Tikiu, kad taip ir yra.

Bet ką mums atskleidžia ši situacija? Sustabarėjusį sisteminį įprotį – aukštas pareigas mokslinėse įstaigose (tiek Europoje, tiek pasauliniu mastu) dažniausiai eina vyrai, kai kuriose mokslinių tyrimų srityse tradiciškai dominuoja taip pat vyrai. Net ir kalbant apie apdovanojimus. Mažiau moterų nominuojama, dar mažiau nugali. Štai, pavyzdžiui, iš beveik tūkstančio gavusių Nobelio premiją tik 59 kartus jos įteiktos moterims. Tiesa, Marija Kiuri (Marie Curie) pagerbta net du kartus!

Kita vertus, tokios diskusijos džiugina. Jos rodo, kad visuomenė vaduojasi iš stereotipų. Yra vilties, kad ištrūksime iš uždaro įsigalėjusių įsitikinimų rato“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą