Gamta ir gyvūnai

Seimo nario Roberto Šarknicko pranešimas: „Gelbėkite, nes visi tyli!“

2021 m. liepos 8 d. pranešimas žiniasklaidai

Į mane kreipėsi Alytaus miesto ir rajono gyventojai dėl pavojingos taršos. Gyventojai jau daugybę metų yra priversti gyventi su uždarytais langais, serga kvėpavimo ligomis, šalia esančių mažų įmonių darbuotojai taip pat skundėsi, kad negali vėdinti patalpų dėl aštrių dūmų. Įmonė ,,Graanul Invest“ gamina granules. 

„Lietuvos Respublikos Seimo nariui R. Šarknickui

Alytus, 2021 m. liepos 5 d.

Kreipiamės į Jus tikėdamiesi sulaukti pagalbos.

Daug metų Alytaus miesto gamykla ,,Graanul Invest“ (pramonės rajonas) išmesdama į aplinką teršiančias medžiagas nuodija tiek Alytaus miesto, tiek ir aplinkinių kaimų gyventojus.

Netinkamai vedamo technologinio proceso metu į aplinką išmetamos nesudegusios kietosios dalelės ir nesudegusios medienos dūmai. Šios medžiagos yra itin nuodingos ir kenksmingos tiek žmonių, tiek visų, kas gyva, sveikatai.

Dūmai, kurie nusėda tiesiog Alytuje ir aplinkiniuose kaimuose, yra ne tik nuodingi, bet ir nemalonaus kvapo.

Padangų gaisro Alytuje išmestas teršalų kiekis yra nepalyginamai mažesnis su tuo, kokiais kiekiais kiekvieną dieną, kiekvieną naktį žiemą ir vasarą yra teršiama gamta, nuodijami žmonės ir visi gyvi organizmai su netinkama įranga vykdant darbus ,,Graanul Invest“.

Apie šią situaciją žino tiek miesto, tiek ir rajono vadovai, aplinkosaugininkai ir higienistai, tačiau problema nesprendžiama.

Prašome Jus padėti išspręsti susidariusią situaciją, rasti būdų įpareigoti įmonę sutvarkyti technologinį procesą taip, kad nebūtų teršiama gamta ir nebūtų nuodijami, o taip pat dėl pastovaus uždūminimo diskomforto sąlygomis gyvenantys Alytaus miesto ir rajono gyventojai.“

Nuvykęs į vietą įsitikinau, kad gyventi ir dirbti yra pavojinga.

Jau kreipiausi į Nacionalinę visuomenės sveikatos centrą ir Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos.

Sutariau su Alytaus ,,Graanul Invest“ gamybos vadovu Alvydu Traidaru dėl susitikimo pirmadienį, liepos 12 d. Kalbėdamas telefonu įmonės vadovas patvirtino, kad bus sprendžiamas dūmų išmetimo techninis projekto sprendimo būdas taršos mažinimui.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą