Gamta ir gyvūnai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Siesarties kaulų upės detektyvas kartojasi Strėvos upėje“

2023 m. birželio 21 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą, kad pareigūnai pradėtų tyrimą dėl Strėvos upėje, ties Tadaravos malūnu, vietos gyventojų rastu maišu su gyvūnų (galimai šerno) vidaus organų ir galūnių liekanomis. Gyventojai įtaria, kad tai gali būti brakonierių darbas.

Seimo narys L. Jonauskas pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo pranešimų, kai žmonės pastebi neteisėtai išmestas gyvūnų liekanas į upes ar ežerus.

„Nežinia, ar tai brakonierių darbas. Jei paaiškės, kad taip gyvūnų liekanomis atsikrato brakonieriai ir jie bus nustatyti, turės atlyginti ne tik padarytą žalą gamtai dėl brakonieriavimo, bet ir už aplinkos teršimą. Toks atsikratymas šerno gaišena gali užtraukti atsakomybę ir dėl keliamos kiaulių maro grėsmės“, – sako L. Jonauskas

Seimo narys jau anksčiau yra kreipęsis dėl Siesarties upėje, Ukmergės rajone aptikto didelio kiekio elninių gyvūnų gaišenų likučių: galvų, kojų ir t. t. 

Tuomet po parlamentaro kreipimosi Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai greitai nustatė pažeidėjus. Dviem asmenims paskirtos baudos už medžioklės taisyklių ir atliekų tvarkymo reikalavimų pažeidimus.

Vaizdo įrašas, kuriame gyventojas Evaldas Šemiotas užfiksavo iš Strėvos upės ištrauktus maišus su gyvūnų (galimai šerno) vidaus organais, kanopomis:

https://www.youtube.com/watch?v=FFHAZ5IFDBw&ab_channel=Evaldas%C5%A0emiotas

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą