Gamta ir gyvūnai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Prašau aplinkos ministro paaiškinimo, kodėl nereaguojama į STT išvadas dėl tveriamų miškų“

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į aplinkos ministrą Simoną Gentvilą, kad šis paaiškintų, kodėl Aplinkos ministerija nepaiso Specialiosios tyrimų tarnybos (STT) pastabų ir iki šiol neparengė Laukinės gyvūnijos įstatymo nuostatų įgyvendinimo tvarkos, kuri neleistų aptverti didesnio miško žemės ploto laukiniams gyvūnams laikyti, nei reikalauja Gyvūnų naudojimo sąlygos.

Pasak Lino Jonausko, esanti spraga suteikia galimybę privatiems žemės savininkams, prisidengiant laukinių gyvūnų laikymu, apsitverti neriboto dydžio miško plotus.

„STT apie šią problemą kalba jau kelis metus. Žiniasklaidoje taip pat yra nuskambėjęs ne vienas atvejis, kai dėl kelių sodyboje, šalia miško laikomų danielių užtveriami nepagrįstai dideli miško plotai. Tokiu būdu sodybų savininkai apriboja galimybę gyventojams laisvai vaikščioti miškuose, grybauti, uogauti. Šiandien tokiai saviveiklai, prisidengiant laukinių gyvūnų laikymu, sudarytos visos reikiamos sąlygos, o šias spragas Aplinkos ministerija kažkodėl delsia ištaisyti“, – teigė L. Jonauskas.

Seimo nario L. Jonausko teigimu, STT pastabas Aplinkos ministerijai yra teikusi dar prieš kelis metus.

„STT dar 2019 metais Aplinkos ministerijai buvo pateikusi pastabas dėl teisės aktų, reglamentuojančių apribojimus asmenims lankytis miškuose. Aplinkos ministerija į jas neatsižvelgė. Šiais metais įsigaliojo Laukinės gyvūnijos įstatymas, kuriame numatoma, kad leidimas laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus neišduodamas, jeigu laukiniams gyvūnams laikyti planuojama aptverti didesnį miško žemės plotą, negu leidžiama pagal Gyvūnų naudojimo taisykles. Deja, praėjo pusmetis nuo teisės akto įsigaliojimo, o šio įstatymo nuostatų įgyvendinimo tvarkos, kuri turėjo būti parengta iki įstatymo įsigaliojimo, vis dar nėra. O tai atveria visus kelius piktnaudžiavimui“, – sakė L. Jonauskas.

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą