Gamta ir gyvūnai

Seimo nario Lino Balsio pranešimas: „Seime siūlomas „apynasris“ gyvūnų daugykloms ir žiauriam elgesiui“

2020 m. rugsėjo 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimui teikiamos Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Lino Balsio parengtos Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis siūloma sugriežtinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais.

L. Balsys siūlo tam, kuris žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, nuo trejų iki penkerių metų uždrausti įsigyti ir laikyti bet kokį gyvūną.

Anot Seimo nario, teismų praktika rodo, kad už gyvūnų kankinimą teisti žmonės linkę savo elgesį kartoti, o šiuo metu net nėra įstatyminio pagrindo neatiduoti iš savininkų dėl žiauraus elgesio paimtų gyvūnų.

„Dažnai pasitaiko atvejų, kad iš gyvūnų kankintojo už žiaurų elgesį atimami gyvūnai, jis susimoka baudą ir netrukus ima reikalauti: grąžinkit mano gyvūnus, nes tai – mano nuosavybė. Jis ir toliau gali elgtis su gyvūnais, kaip išmano. Iki šiol nėra jokios galiojančios įstatyminės normos, kuri draustų jiems grąžinti atimtus ar laikyti naujus įsigytus gyvūnus“, – sakė L. Balsys. 

Seimo narys mano, kad šis įstatymas leistų uždėti apynasrį ir „daugyklų“ savininkams, kurių į viešumą iškilusi veikla pastarosiomis savaitėmis sukėlė didelį visuomenės pasipiktinimą.

Tokį pasiūlymą Baudžiamojo kodekso pataisoms L. Balsys kartu su Dovile Šakaliene Seime yra jau teikęs prieš dvejus metus, tačiau po gautos Vyriausybės išvados, kad esą tai yra perteklinės nuostatos, šių teisės aktų svarstymas buvo sustabdytas. 

L. Balsys taip pat siūlo griežtinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais ir įteisinti, kad už tai, jei dėl šių veiksmų gyvūnas nugaišo, asmuo būtų baudžiamas realiu laisvės atėmimu.

Šiuo metu tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda nuo 50 iki 2300 eurų, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienų metų. Dažniausiai gyvūnų skriaudėjai atsiperka baudomis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą