Namai

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras siūlo naująjį nekilnojamojo turto mokestį atiduoti savivaldybėms

2019 m. gruodžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo narys Kęstutis Masiulis užregistravo įstatymo pataisą, kad pajamos iš gyventojų nekilnojamojo turto apmokestinimo patektų į savivaldybių biudžetus, o ne į valstybės, kaip siekia valdantieji.

„Savivaldybės administracijos prižiūri savo teritorijoje esančius kelius, želdinius, apšvietimą ir teikia kitas paslaugas, kurios reikalingos, kad ten esantis nekilnojamasis turtas tinkamai funkcionuotų, todėl, kaip ir kitose šalyse, tikslinga, kad už nekilnojamąjį turtą surenkamas mokestis atitektų savivaldybėms“, – sako įstatymo pataisos iniciatorius.

Seimo valdantieji planuoja, kad išplėtus gyventojų ratą, kuriems teiktų mokėti Nekilnojamojo turto mokestį, papildomai bus surinkta 4 mln. eurų, dauguma Vilniuje.

„Šią pataisą siūlau jau šešti metai ir kaskart Vyriausybė blokuoja, nors visi sutaria, kad mokesčiai turi likti ten, kur jie yra sugeneruojami.

Po paskutinių korekcijų planuojamas savivaldybių biudžeto augimas mažėja 14 mln. eurų, todėl tai dar vienas argumentas palikti pinigus savivaldybėms, kad jos sutvarkytų aplink nekilnojamąjį turtą esančią infrastruktūrą“, – kalbėjo K. Masiulis.

Dauguma Seimo narių pritarė nekilnojamojo turto mokesčio bazės plėtros įstatymo projekto pateikimui – už balsavo 65, prieš buvo 38, susilaikė 13 parlamentarų. Pataisos ir pasiūlymai bus svarstomi gruodžio viduryje kartu su kitų metų biudžeto projektu.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą