Sveikata

Seimo narės Paulė Kuzmickienė ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė siūlo nemokamai skiepyti nuo gripo, pneumokokinės infekcijos ir tymų mokytojus, ikimokyklinio ugdymo pedagogus, auklėtojus, socialinius darbuotojus

2020 m. rugpjūčio 5 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Paulė Kuzmickienė ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą siūlydamos išplėsti asmenų ratą, kuriems suteikiama galimybė pasiskiepyti nuo sezoninio gripo, pneumokokinės infekcijos ir tymų nemokamai. Parlamentarės siūlo valstybės lėšomis sudaryti galimybes pasiskiepyti mokytojams, ikimokyklinio ugdymo pedagogams ir auklėtojams, socialiniams darbuotojams.

Šiandien valstybės lėšomis gali skiepytis 65 m. ir vyresni asmenys, asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, asmenys, dirbantys sveikatos priežiūros įstaigose, gyvenantys socialinėse globos ir slaugos įstaigose, nėščiosios. Parlamentarės siūlo išplėsti šį sąrašą įtraukiant mokytojus, ikimokyklinio ugdymo pedagogus ir auklėtojus, socialinius darbuotojus, nes šie dirbdami savo darbą susiduria su didele galimybe užsikrėsti ir susirgti minėtomis ligomis.

„Labai trūksta mokytojų. Dar blogiau būna gripo sezono metu. Susirgus mokytojui, nėra kuo jo pakeisti, mokymas nutrūksta savaitei ar dviem. Todėl skiepijamasis nuo infekcinių ligų būtų gera priemonė išsaugoti darbingus mokytojus mokykloje“, – teigia Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parlamentarės taip pat prašo pateikti informaciją, kiek šiais metais yra užsakyta gripo, tymų ir pneumokokinės infekcijos vakcinų, kada jos pasieks Lietuvą ir bus perduotos sveikatos priežiūros įstaigoms; ar yra numatytos visuomenės informavimo apie skiepijimosi reikmę priemonės, kokios jos.

„Praėjusiais metais gripo sezonas prasidėjo gerokai anksčiau nei planuota, vakcinos atkeliavo vėliau, todėl buvo vėluojama skiepytis. Laukiant šių metų žiemos sezono turime galvoti ne tik apie gripą, kuris pagal socialinius ir ekonominius nuostolius pirmauja tarp visų užkrečiamųjų ligų. Skiepijimo aprėpčių didinimas labai svarbus siekiant suvaldyti COVID-19. Pasiskiepijus nuo gripo yra žymiai mažesnė tikimybė susirgti šia liga ir jausti jos simptomus, kurie labai panašūs į COVID- 19. Dėl to galime išvengti apsilankymų pas gydytoją, diagnozės nustatymo, laboratorinių tyrimų“, – pažymi parlamentarė P. Kuzmickienė.

 

Kontaktams:

TS-LKD viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. tsfrakcija@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą