Studijos - Karjera

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai: kiek dar skandalų prireiks, kad I. Šimonytei parūptų švietimas?“

2024 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Švietimo ministro pareigas einančiai Monikai Navickienei dejuojant dėl organizacinio chaoso sistemoje, socialdemokratai įspėja, kad naujausias skandalas dėl dingusių mokinių darbų – eilinis įrodymas, kad situacija švietimo srityje nebevaldoma, kol ministerija – be galvos.

„Akivaizdu, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nebesugeba atlikti elementarių kasdieninių savo funkcijų, nes chaosas tik gilėja.

Dešimtokų lietuvių kalbos pagrindinio patikrinimo 500 rašinių dingimo epopėja rodo, kad sistema yra visiškai nevaldoma. Premjerė Ingrida Šimonytė neskuba skirti ministro, esą M. Navickienė „puikiai tvarkosi“. Bet pati ministrė neslepia, kad apie situaciją dėl užduočių dingimo sužinojo tik iš spaudos, praėjus kelioms dienoms po incidento. Puikiai tvarkosi?“ – klausia buvęs švietimo ministras, socialdemokratas Remigijus Motuzas. 

Pasak Seimo nario socialdemokrato Tomo Bičiūno, valdininkai toliau demonstruoja aroganciją.

„Nesuprantama, kodėl kaltinami mokiniai, kad jie esą nesugebėjo laiku kažko paspausti. Dėl neaiškumų ir neparengtos sistemos valdininkai turėtų kaltinti save ir tik save.

Ironiška, kad ir pati konservatorių ministrė nebesusilaikė ir pasakė, ką galvoja apie nevykusių pertvarkų švietimo sistemoje sukeltą chaosą: „Vaikas, mokytojas, vaiko tėvai, deja, nėra dėmesio centre“, – pripažino konservatorė“, – atkreipia dėmesį T. Bičiūnas.

Anot Seimo nario socialdemokrato Mato Skamarako, valdininkų aplaidumas gali suluošinti vaikų gyvenimus.

„Mokiniai, jų tėvai ir pedagogai vėl, kaip ir per tarpinius patikrinimus, patyrė stresą, psichologinę traumą, nusivylimą švietimu.

Tai gali turėti rimtų pasekmių kiekvienam mokiniui renkantis tolimesnį gyvenimo kelią ir apskritai švietimo sistemos prestižui. Vyriausybės kadencijai artėjant prie pabaigos, švietimas ne tik neatgavo prestižo, bet ir visiškai paskendo chaose ir skandaluose“, – komentuoja M. Skamarakas. 

Daugiau:

Tomas Bičiūnas, Seimo narys socialdemokratas

El. p. Tomas.Biciunas@lrs.lt

Mob. +370 659 60 102

 

Matas Skamarakas, Seimo narys socialdemokratas

El. p. Matas.Skamarakas@lrs.lt

Mob. +370 675 02 310

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą