Gamta ir gyvūnai

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Ministrė R. Tamašunienė išbandymo ugnimi neišlaikė, galima svarstyti dėl interpeliacijos“

2019 m. spalio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo socialdemokratai į frakcijos posėdį pakvietę vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę dėl gaisro Alytuje likvidavimo kreipėsi į ją nukentėjusių ir pasipiktinusių alytiškių vardu.

„Tai, kas įvyko Alytuje, alytiškių akimis, yra tragedija, ir rodo atsakingų institucijų nepasiruošimą ekstremalioms situacijoms. Alytiškių manymu, jūs išbandymo neišlaikėte – parengta peticija su 25 tūkstančiais parašų reikalauja pasitraukti iš ministrės pareigų. Ta situacija, kai penktą dieną nuo gaisro pradžios atvykote į miestą ir su pažeidimais organizavote ekstremalių situacijų komisijos posėdį, prieš jį neinformavę nei mero, nei administracijos direktoriaus, turinčių informaciją – ne tik nedera su pareigomis, bet ir yra nepadoru. Jūs šeštą dieną nuo degėsių dūstančiam miestui pateikėte sąrašą technikos, kurią galima būtų pasitelkti gesinimo darbams“, – į ministrę kreipėsi opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

„Alytus nebuvo paliktas. Kai atvykome, pamatėme, kad galbūt negerai buvo komunikuojama. Pasiūlėme spaudos centrą, kad leistume savivaldybei dirbti kitus darbus. Visiems ugniagesiams užtikrinsime medicininę patikrą, reabilitaciją, jeigu prireiks. Bus įvertinti jų nuopelnai“, – aiškino R. Tamašunienė.

Vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę socialdemokratai atvirai apkaltino negebėjimu koordinuoti ir organizuoti sprendimų ekstremalios situacijos Alytuje atveju.

Ministrė R. Tamašunienė pripažino matanti daug sisteminių trūkumų, paaiškėjusių per gaisrą Alytaus padangų perdirbimo gamykloje. Tačiau tvirtino, kad teikė visą reikalingą pagalbą.

„Visuomenėje kilo ažiotažas dėl paties gaisro ir dėl informacijos, priemonių trūkumo. Kodėl tik penktą dieną sureagavote, ką pasiūlėte žmonėms dėl galimybių išvykti?“ – klausė Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Vidaus reikalų ministrė tvirtino priemonėmis aprūpinusi ugniagesius, kai jie to paprašė, ministerija teikusi oficialią informaciją. Dėl žmonių evakuacijos tikino, kad yra savivaldybės ir valstybės lygiai. Šiuo atveju ekstremali situacija buvo savivaldybės lygio.

„Kodėl per gaisrą jūs užsiėmėte santykių aiškinimusi su meru, viešai pykotės?“ – klausė Seimo narys Algimantas Salamakinas.

„Nesipykau su meru. Gana griežtai įvertinau savivaldybės pastangas. Savivaldybės nėra pasiruošusios ekstremalioms situacijoms. Nė jokių asmeniškumų“, – teigė ministrė.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas teigė, kad daugelis atsakymų netenkino socialdemokratų, taip ir liko neaišku, kas ir kaip kompensuos žalą Alytaus miesto ir rajono aplinkai, pramonei, žmonėms.

„Sisteminių klaidų šioje ekstremalioje situacijoje išaiškėjo daug, ypač dėl koordinavimo, kai reikia ir valstybės resursų. Įsivaizduokite, jeigu būtų apnuodyta pusė miesto, o ministerija šeštą dieną atveža 140 apsauginių kaukių, kai gyventojų – 50 tūkstančių. Ministrės atstatydinimas – ne vien mūsų, bet ir alytiškių peticija išreikšta iniciatyva. Kadangi R. Tamašunienės atsakymai frakcijos narių netenkino, galima svarstyti interpeliacijos procedūrą“, – po susitikimo sakė J. Sabatauskas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą