Sportas

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nori supriešinti sportininkus, kad pateisintų diskriminaciją“

2021 m. rugsėjo 3 d. pranešimas žiniasklaidai

Po šiandien vykusio neeilinio Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos (NTK) posėdžio socialdemokratai reiškia įsitikinimą, kad septyniskart mažesnės premijos, skiriamos paralimpinių žaidynių medalininkams, yra diskriminacija, ir pasisako už skriaudos sportininkams atitaisymą.

„Ministerijos atstovų atsikalbinėjimai, esą paralimpinės žaidynės ne tokios populiarios, o neįgaliųjų sporte – mažesnė konkurencija, skamba bjauriai – dar viena iliustracija vis storėjančioje valdančiųjų socialinio nejautrumo byloje“, – sako Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos narys socialdemokratas Tomas Bičiūnas.

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos narė socialdemokratė Orinta Leiputė antrina: „Argumentas, esą paralimpinės žaidynės yra netikros, ne tokios įdomios ir ne tokios reikšmingos Lietuvos garsinimui, yra visiškai nepriimtinas. Lietuva yra įsipareigojusi nediskriminavimo principams. Taip, paralimpinės žaidynės vyksta atskirai, bet taip yra ne šiaip sau. Baisus nesusipratimas yra galvoti, kad atskiros žaidynės reiškia, jog tai kažkoks nevisavertis sportas. Priešingai: paralimpinės žaidynės užtikrina atletams su negalia lygias galimybes siekti sportinių laimėjimų.“

Parlamentarė taip pat reiškia susirūpinimą dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos valdininkų polinkio supriešinti paralimpiečius ir olimpiečius bei sportininkų su negalia grupes: neeiliniame Seimo komisijos posėdyje skambėjo švietimo, mokslo ir sporto viceministro Lino Obcarsko argumentas, esą padidinus premijas paralimpiečiams, „neįgaliesiems būtų išleidžiama daugiau nei olimpiečiams“.

„Tai panašu į taktiką „skaldyk ir valdyk“: supriešinsime sportininkus ir nusiplausime rankas. To negalime leisti. Olimpiečių ir paralimpiečių premijas būtina suvienodinti nedelsiant. O premijų tarifai ir kriterijai – atskiras klausimas, kurį taip pat reikia svarstyti, bet tik po to, kai bus išspręsta diskriminavimo problema“, – įsitikinusi NTK narė socialdemokratė O. Leiputė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą