Studijos - Karjera

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai baiminasi, kad naikinama neįgalių vaikų diskriminacija netaptų dar viena žlugusia „valstiečių“ reforma“

2020 m. birželio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministras pagaliau pateikė Seimui įstatymo pataisą, kuri neleistų mokykloms atsisakyti priimti vaikus su negalia. Socialdemokratė, Vaiko gerovės parlamentinės grupės pirmininko pavaduotoja Dovilė Šakalienė sako, kad neįgalių vaikų diskriminacija naikinama gerokai pavėluotai ir baiminasi, kad trūkstant finansavimo mokyklose gali ir toliau stigti ir specialistų, ir sąlygų neįgaliems vaikams.

„Ši valdančioji koalicija parodė, kaip lengvai galima sužlugdyti jautrias žmogaus teisių reformas prastu įgyvendinimu. Tad kiek bus dirbama su nemažos dalies tėvų ir pedagogų baime ar net priešiškumu priimti „kitokius vaikus“ į bendrą klasę, kiek bus mokinio bei mokytojo padėjėjų ir kokia bus jų kvalifikacija, toks bus rezultatas: pagilinta priešprieša arba kiekvieną vaiką priimanti bendruomenė. Beje, nors Švietimo ir mokslo komitete nesyk raginau nedelsti, šių pataisų praktinis įgyvendinimas numatytas tik 2025-aisiais, o ministras didžiuojasi, kad per metus ne mažiau kaip 1 mokykla bus pritaikoma vaikų su negalia poreikiams – mokyklų Lietuvoje virš 1000d, ta kiek neramu, kad tai netaptų tūkstančio metų reforma“, – sako D. Šakalienė.

Parlamentarė priminė, kad tūkstančiai šeimų laukia nesulaukia, kad jų vaikai mokyklose būtų ugdomi lygiai su visais kitais. Seimo salėje D. Šakalienė kėlė klausimus, kodėl ši Vyriausybė šiemet neinvestavo į specialistų rengimą. Pradėti vėluojančios pataisos įgyvendinimą reikia jau netrukus, o kvalifikuotų specialistų trūksta ir dabar. Tuo tarpu ministras pripažįsta, kad jų trūksta, nes darbo krūviai labai dideli, o atlygis už darbą mažas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą