Sveikata

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: Seimas nusprendė svarstyti socialdemokratų pataisą dėl vaikų skiepijimo

Seimas po pateikimo pritarė socialdemokratų užregistruotai Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisai, pagal kurią skiepai nuo raudonukės, poliomielito ir tymų būtų privalomi, išskyrus tuos atvejus, kai vaikas negali būti skiepijamas dėl kontraindikacijų.

„Visi vaikai turi teisę į gyvybės apsaugojimą. Jeigu dalis tėvų užsispyrusiai vadovaujasi visiškai kitokiomis teorijomis, tuomet valstybė turi imtis atsakomybės dėl vaiko apsaugojimo nuo mirtimi gresiančių užkrečiamų ligų“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas, opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Įstatymo pataisa Seime buvo užregistruota Lietuvoje ėmus grėsmingai plisti tymų infekcijai. Tymai labiausiai išplito tarp neskiepytų žmonių grupių ten, kur didžiausia gyventojų koncentracija – Kaune ir Vilniuje. Tačiau stebimi ligos atvejai ir kitose šalies vietovėse. Socialdemokratai ėmėsi iniciatyvos, kad panašūs atvejai kaip dėl tymų nenutiktų ir su kitomis užkrečiamomis pavojingomis ligomis – raudonuke ir poliomielitu, nuo kurių medikai rekomenduoja apsaugoti visuomenę pačiu paprasčiausiu būdu – skiepais.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą