Studijos - Karjera

Seimo Laisvės frakcijos pranešimas: „Seime įregistruota iniciatyva dėl skaitmeninio ugdymo plėtros“

2023 m. balandžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Balandžio 19 d., trečiadienį, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas įregistravo Švietimo įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama atskirti ir apibrėžti mokymo bei mokymosi programinės įrangos ir kitų skaitmeninių mokymo priemonių sąvokas.

Anot A. Žukausko, tai leistų išgryninti skaitmeninio ugdymo priemonių įsigijimo, naudojimo ir kitas sąlygas, taip paskatinant mokyklas ir mokinius aktyviau jomis naudotis.

„Įstatymo pakeitimais siūlome Lietuvos švietime įtvirtinti skaitmeninę kryptį ir sukurti šiuolaikinę mokyklą, kurioje tradiciniai ugdymo metodai papildomi naujausiomis technologijomis. Viena iš šio projekto iniciatyvų yra siekis įtvirtinti naujausias edukacines technologijas, kad jos taptų neatsiejama bendrojo ugdymo dalimi“, – teigia Laisvės frakcijos narys A. Žukauskas.

Pasak Seimo nario, skaitmeninės mokymo ir mokymosi priemonės apima įvairaus interaktyvumo lygio priemones. Dalis jų tik sudaro skaitmeninio ugdymo regimybę, nes nuo įprastų vadovėlių ir knygų skiriasi tik prieinamumu ir poreikiu naudoti kompiuterio ar kitokio prietaiso ekraną.

Tuo tarpu interaktyvi kompiuterinė programinė įranga, sukurta bendrosiose ugdymo programose nustatytų mokomųjų dalykų ugdymui bei mokymuisi, atveria visiškai naujas ugdymo galimybes.

„Švietimo įstatymo pakeitimais siūlau konkrečiai apibrėžti mokymo ir mokymosi programinės įrangos ir kitų skaitmeninio ugdymo priemonių sąvokas bei taip įtvirtinti galimybę mokiniams jomis naudotis. Tikiu, kad aiškiai apibrėžus sąvokas, mokyklos lėšas, skirtas skaitmeninio ugdymo plėtrai, ims naudoti efektyviau“, – tikina A. Žukauskas.

Anot Švietimo komiteto pirmininko, šios pataisos paskatintų verslo atstovus aktyviau kurti skaitmenines mokymo ir mokymosi priemones, jos pasitarnautų ir „EdTech“ technologijoms.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą