Gamta ir gyvūnai

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas aiškinsis gaisro bendrovėje „Žalvaris“ priežastis ir pasekmes

2022 m. rugpjūčio 26 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas, vykdydamas parlamentinę kontrolę, rugpjūčio 30 dienos posėdyje nagrinės gaisro, vakar kilusio Kaune, pavojingų atliekų tvarkymo įmonėje „Žalvaris“, aplinkybes. Dėl galimai pažeistų teisės aktų nustatytos aplinkos apsaugos, statinių, kuriuose saugomos pavojingos medžiagos, priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimų galėjo būti padaryta didelė žala žmonėms ir gamtinei aplinkai.

 Nors pranešama, kad šiuo metu žymių oro kokybės pasikeitimų Kauno mieste ir aplinkinėse gyvenvietėse nenustatyta, ekspertų nuomone, į aplinką galėjo išsiskirti nemaži kiekiai pavojingų teršalų. Į orą ir į gruntinius vandenis galėjo patekti dalis alyvų bei užteršto gesinimo vandens. Dėl to būtina atlikti aplinkos tyrimus.

Į posėdį kviečiami Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijų, Aplinkos apsaugos departamento ir agentūros specialistai, Priešgaisrinės apsaugos departamento pareigūnai, Kauno miesto savivaldybės, pavojingų atliekų tvarkymo įmonės „Žalvaris“ atstovai ir prokurorai, dėl šio įvykio pradėję ikiteisminį tyrimą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą