Gamta ir gyvūnai

Seime rengiama konferencija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“

2022 m. gegužės 18 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Gegužės 20 d., penktadienį, Seime rengiama konferencija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“ Renginys vyks Konstitucijos salėje (I rūmai). Pradžia – 10 val.

Europos Komisija (EK) kartu su Europos misijos „Klimatui neutralūs ir išmanūs miestai“ valdyba yra numačiusi tikslą – iki 2030 m. pasiekti, kad Europoje būtų 100 klimatui neutralių miestų, kurie taptų eksperimentų ir inovacijų centrais. Ši misija su bandomąja-eksperimentine infrastruktūra prisidėtų prie EK misijos įgyvendinimo ir Lietuvos miestų pasirengimo tapti išmaniaisiais.  

Konferencija suburs politikos, verslo ir mokslo lyderius diskusijai, kaip pasiekti, kad iki 2030 m. Europos Sąjungos lygmeniu turėtume bent dvi, o nacionaliniu lygmeniu – bent tris žaliąsias savivaldybes. Pirmąjį atrankos etapą jau praėjo Vilniaus m. ir Tauragės r. savivaldybės.

 

PROGRAMA

Konferenciją įžanginiu žodžiu pradės jos iniciatorius, Seimo laikinosios parlamentinės grupės „Žaliosios savivaldybės – 2030“ pirmininkas Andrius Bagdonas, sveikinimo kalbą sakys Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.  Pranešimus pristatys aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, „BOD GROUP“ valdybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius,  Lietuvos energetikos instituto atstovai ir kt.

Konferencija bus transliuojamos tiesiogiai Seimo interneto svetainėje ir Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Daugiau informacijos:

Teresė Škutaitė,

Seimo nario Andriaus Bagdono patarėja

Mob. 8 681 65 517

El. p. terese.skutaite@lrs.lt

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5)  239 6508, el. p. jolanta.anskaitiene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą